Arhīvs

Sākusies īsfilmas “Spoguļvīrs” uzņemšana

Rīgā sākusies jaunās režisores Agneses Laizānes īsfilmas Spoguļvīrs uzņemšana. Filmas stāsta centrā ir 21.gs. identitātes problēmas un sabiedrības augstās prasības pret indivīdu, kas var būt iemesls personības pazaudēšanai. Filmēšana notiks dažādās Rīgas vietās – Latvijas Universitātē, klubā Piens, Kronvalda parkā un citur.

Filma ieguvusi atbalstu Nacionālā kino centra rīkotajā debijas īsfilmu konkursā. Galvenajās lomās: Nacionālā teātra aktieris Jurģis Spulenieks, Agnese Cīrule, Pēteris Galviņš, kā arī Dailes teātra aktieris Artūrs Dīcis.

Īsfilma Spoguļvīrs ir stāsts par identitātes meklēšanu – topošais jurists Viks, vīlies sevī, cenšas mainīties un izpatikt visiem, līdz pazaudē pats sevi. Viks iepazīstas ar noslēpumaino Spoguļvīru, kurš piedāvā viņam palīdzēt atgūt pašapziņu un kļūt tādam, kāds Viks vienmēr ir sapņojis būt. Viks piekrīt darījumam, turklāt reizēm Spoguļvīrs aizstāj Viku dažādās situācijās, pārsteidzot apkārtējos ne tikai ar agrāk nebijušu pašpārliecinātību, bet arī nekaunīgu rīcību, kuras dēļ tiek sabojātas attiecības ar tuvākajiem Vika draugiem. Drīz vien Vika dzīvē spoguļvīru ir tik daudz, ka viņš vairs nespēj to visu kontrolēt. Brīdī, kad viņš mēģina sacelties pret to – ir jau par vēlu, Viks ir pārāk jau attālinajies no savas būtības un kļūst par vienu no viņiem – cilvēku bez vārda, bez sejas un personības.

Būtisks filmas vizuālā stila un stāsta elements ir horeogrāfija – laikmetīgā deja, kas tapusi sadarbībā ar deju studiju Dzirnas un Latvijas Kultūras akadēmijas dejotājiem.

Filmas projekts ir pamanīts un atzinīgi novērtēts arī starptautiski un ticis nominēts Roberta Boša starptautiskās filmu kopprodukcijas balvai Vācijā (The Film Prize of the Robert Bosch Stiftung for International Cooperation). Filmas komandā ir operators Valdis Celmiņš, mākslinieks Arnis Vatašs, producenti Simona Poga un Uldis Cekulis. Filmu producē VFS Films un FreshStep Productions. Projektu finansē Nacionālais kino centrs un VKKF.

13/10/2014