Arhīvs

Sāks filmēt “Mazos laupītājus”

8.jūlijā filmu studija F.O.R.M.A. sāks filmēt  ģimenes filmu “Mazie laupītāji”.Filmas “Mazie laupītāji” pamatā ir stāsts par ģimeni, kuru banka kredīta parādu dēļ izliek no jaunā dzīvokļa, un viņi spiesti patverties pie vecvecākiem laukos. Ģimenes bērni – piecgadīgais puika Robis un septiņgadīgā meitene Luīze, nokļuvuši laukos izplāno “ļaunās” bankas aplaupīšanu, kas izraisa virkni interesantu un negaidītu notikumu….

Filmas režisors ir Armands Zvirbulis, scenārija autors – Māris Putniņš, operators Reins Kotovs no Igaunijas, savukārt filmas producents ir Gatis Upmalis.
Filmēšana plānota Rīgas parkos un Vecrīgas ieliņās, Rīgas kinostudijā paviljonos, vienā no Latvijas bankām, kā arī Kandavas pagasta “Indānu” mājās.

Mazos laupītājus atveidos Gustavs Voldemars Vilsons un Zane Leimane – meitene skatītājiem pazīstama kā jaunākā māsiņa no “Ūdensbumbas resnajam runcim”. Bīstamo, bet komisko bankas apsargu lomās Artūrs Skrastiņš un Juris Žagars. Bankas direktora lomu atveidos austriešu aktieris Karls Markovics, kuru latviešu skatītāji labi pazīst no iemīļotā seriāla “Komisārs Reksis” – mazs, žiperīgs kriminālpolicists, kurš strādāja kopā ar Mozeru. Starptautisku slavu aktierim pagājušogad atnesa Austrijas-Vācijas kopražojuma filma “Naudas viltotāji” (“The Counterfeiters”), kurā Karls Markovics atveidojis galveno lomu. 2007. gadā filma saņēma “Oskaru” Labākās ārzemju filmas kategorijā.
Citās lomās būs skatītajiem pazīstami un iemīļoti aktieri Aija Dzērve, Imants Strads, Gunārs Placēns, Skaidrīte Putniņa un Gundars Āboliņš.

Studija F.O.R.M.A. veidojusi arī pazīstamo latviešu ģimenes filmu “Ūdensbumba resnajam runcim”.

Filma top ar Nacionālā Kino centra finansiālu atbalstu.

27/06/2008