Arhīvs

Sākas starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS

Pirmdien, 10. februārī, sākas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS, kurā visu nedēļu līdz svētdienai, 16. februārim, 23 aizraujošos un daudzveidīgos seansos Kaņepes Kultūras centra kinozālē “Augusts”, kinoteātros “K.Suns” un “Splendid Palace” izrādīs 113 īsfilmas no 38 pasaules valstīm. Šis gads, kad festivāls norisinās jau 24. reizi, iezīmē arī sākumu trīs gadu fokusa programmu ciklam KOSMOSS, ZEME un CILVĒKS.

 

Festivāls piedāvā četras starptautiskas konkursa programmas; trīs no tām vērtēs profesionāļu žūrija – īsfilmu konkursu, vidēja garuma filmu konkursu un Baltijas īsfilmu konkursu. Žūrijas sastāvā: Madli Lääne, spēlfilmu un dokumentālo filmu režisore, pasniedzēja Baltijas Filmu un mediju skolā Tallinā, režisors Mauro Carraro (viņa īsfilma Hasta Santiago atzīta par labāko debijas filmu 2014. gada Anesī festivālā un saņēmusi vairākus desmitus apbalvojumu visa pasaulē), kino kritiķis un kurators Christoffer Olofsson, kurš jau 20 gadus ir Upsalas Starptautiskā īsfilmu festivāla programmas direktors Zviedrijā, un kinozinātņu doktore Elīna Reitere, portāla Kino Raksti līdzredaktore. Jau tradicionāli Starptautisko bērnu un jauniešu īsfilmu konkursu vērtēšana tiks uzticēta pašiem jaunajiem skatītājiem.

Plašajā festivāla programmā ir trīs Eiropas Kinoakadēmijas (EFA) labāko īsfilmu seansi SHORT MATTERS, fokusa programma, kas veltīta kosmosa tēmai kino un mākslā, un īpaši notikumi – filmas Ceļojums uz Ogri pirmizrāde Rīgā un Industrijas diena Pieci soļi, kā izveidot veiksmīgu īsfilmu. Festivāla atklāšanas ceremonijā otrdien, 11. februārī, kinoteātrī Splendid Palace, tiks izrādītas Francijā dzīvojošās japāņu režisores Momoko Seto īsfilmas PLANĒTAS A, Z, ∑ un ∞, kas veltītas ekoloģijas tēmai un godalgotas starptautiskos kinofestivālos.

Viesiem, kino veidotājiem un vienkārši kinomīļiem būs iespēja satikties, iepazīties un pavadīt laiku brīvā atmosfērā piecos festivāla vakara pasākumos – tos vadīs festivāla oficiālā radio NABA dīdžeji un raidījumu veidotāji Lauls DJ, DJ Uldis Rudaks, DJ SairaM un Dambis, kā arī Riga Reggae mūziķis DJ Horens Stalbe. Ballīšu sākums – plkst. 22:00. Piektdien ieeja 2 EUR, pārējos vakaros – bez maksas.

Biļetes uz kino seansiem iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā www.bezrindas.lv. Pilna biļetes cena iepriekšpārdošanā 5 eiro, pie ieejas seansā – 7 eiro, ar atlaidi – 3.50 eiro. Ieeja konkursa programmas seansos (izņemot bērnu un jauniešu konkursu) – bez maksas.

Īsfilmu festivāls 2ANNAS norisināsies Rīgā no 10. līdz 16. februārim, tas ir vadošais īsfilmu festivāls Latvijā un viens no svarīgākajiem šāda veida notikumiem Baltijā. Festivāls piedāvā oriģinālas, inovatīvas, un sociāli aktīvas filmas, kas paplašina kino tehniskās un mākslinieciskās robežas, stāsta par aktuālām tēmām, piedāvā nebijušu kino pieredzi gan satura, gan formas ziņā, Festivāls popularizē īsfilmas žanru, skatot Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā. Īsfilmu festivālu organizē filmu studija Urga.

Festivāla konkursa galveno balvu dāvā Latvijas Mobilais Telefons, savukārt balvu Baltijas īsfilmu konkursa uzvarētājam – filmēšanas ekipējuma nomas un filmu pēcapstrādes kompānijas BBRental un BBPostHouse. 2ANNAS atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Nacionālais Kino centrs, starptautiskais pasažieru pārvadātājs Lux Ekspress, sabiedrisko attiecību aģentūra Prospero, Radio Naba, tulkošanas birojs Linearis, Avalon hotel & conferences, Kaņepes Kultūras centra kafejnīca Austra, folkklubs Ala un Mūrbūdu sidrs, Tehniskās jaunrades nams Annas2 un golfa klubs Viesturi.

Festivāla programma pieejama www.2annas.lv

 

10.02.2020.

10/02/2020