Arhīvs

Sākas starptautiska dokumentālistu konference

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Zinātniskās pētniecības centrs un LKA Rīgas Kino muzejs rīko starptautisku zinātnisku konferenci “Baltijas jūras reģiona dokumentālais kino: sociāls un estētisks fenomens”. Konference notiks no 2016. gada 14.-16. aprīlim, tās mērķis ir pievērsties Baltijas jūras reģiona valstu dokumentālajam kino, pētot galvenos virzienus un autorus, veidojot nacionālo kino salīdzinošo analīzi un atspoguļojot citas aktuālas tēmas. Ieeja uz konferences pasākumiem un filmu skatēm – brīva visiem interesentiem!

Kuldigas freskas_Cakste

Katras dalībvalsts plašo dokumentālā kino mantojumu pētījuši vietējie profesionāļi, taču reti tai pievērsušies ārvalstu speciālisti, tāpat iztrūkst skatījuma uz nacionālajām kinematogrāfijām citu reģiona valstu kontekstā. Šī konference būs pirmā nopietnā platforma dokumentālā kino zinātniekiem un studentiem, lai aplūkotu Baltijas reģiona dokumentālā kino estētiskos un sociālos paņēmienus, kopējās un atšķirīgās iezīmes, teoriju plašākā reģionālā kontekstā.

Konferencē galvenos referātus lasīs poļu un Austrumeiropas kino speciāliste, Lankašīras Centrālās universitātes profesore, akadēmiskā žurnāla Studies of Eastern European Cinema redaktore Eva Mažerska (Ewa Mazierska), somu kinorežisore, Alto universitātes Kino, televīzijas un scenogrāfijas nodaļas asociētā profesore Suzanna Helke (Susanna Helke) un Kārlstādes universitātes Zviedrijā docents Patriks Šēbergs (Patrik Sjöberg). Latviju konferencē pārstāvēs Inga Pērkone, Pēteris Krilovs, Dāvis Sīmanis, Anita Uzulniece un citi. Konferences dalībnieku vidū būs speciālisti un studenti no Lietuvas, Igaunijas, Latvijas, Polijas, Somijas un citām valstīm.

Konference notiks trīs dienas – 14. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Mūkusalas ielā 3) un 15. aprīlī Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā Zirgu pasts (Dzirnavu ielā 46) tiks lasīti referāti, notiks diskusija un prezentācijas, filmu seanss, savukārt noslēguma dienā 16. aprīlī LKA struktūrvienībā, Rīgas Kino muzejā (Peitavas ielā 10) būs vairāki ar konferences tēmām saistīti filmu seansi.

Detalizēta konferences norises programma ŠEIT.

Ieeja konferencē ir bez maksas. Darba valoda – latviešu un angļu, tiks nodrošināts sinhronais tulkojums uz latviešu/ angļu valodu.

Konferences norisi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Konferences koordinatore –
Zane Balčus,
LKA Rīgas Kino muzeja vadītāja,
zane.balcus@kinomuzejs.lv,
67358871

 

13.04.2016.

13/04/2016