Arhīvs

Sākas jau trešais Baltijas filmu festivāls Ņujorkā un tiešsaistē visā ASV

Oktobrī un novembrī ASV jau trešo reizi risināsies Baltijas filmu festivāls, kas pirmajos gados notika Ņujorkā, bet šogad, spītējot pandēmijas izplatībai, pārcelts tiešsaistes režīmā, tātad Baltijas filmas būs pieejamas visā ASV teritorijā. Latviju šajā programmā pārstāv Alises Zariņas, Jāņa Norda un Jura Kursieša spēlfilmas.

Baltijas filmu festivāls, ko piedāvā American-Scandinavian Foundation un Scandinavian House, kļuvis par tradīciju un šogad norisināsies jau trešo reizi. Šāgada festivālam piemīt interesants tematiskais risinājums, sadalot to trīs programmās, kas tiks demonstrētas oktobra un novembra nedēļu nogalēs. Pandēmijas diktēto ierobežojumu dēļ šogad festivāls dosies ārpus Ņujorkas pilsētas robežām, jo filmas būs pieejamas visā ASV teritorijā – kā saka rīkotāji, “katrā mājā no Bostonas līdz Losandželosai un no Milvoki līdz Maiami”. Festivāla organizatori aicina skatītājus skatīt pasauli baltiešu acīm, piedzīvojot visdažādāko gammu cilvēciskās emocijas, kas iedvesmo cerībai un sapņiem, ļauj noticēt pozitīvu pārmaiņu iespējamībai.

Baltijas filmu festivāls norisināsies trīs virtuālu programmu formā, katrā no tām piedāvājot Igaunijas, Latvijas un Lietuvas filmas, kas tiks papildinātas ar iespēju tiešsaistē sazināties ar to veidotājiem, diskutēt un uzdot jautājumus. Atklāšanas programma, kam dots nosaukums LAUGH & CRY (no 15. līdz 18. oktobrim) piedāvās pēdējo gadu laikā Baltijā tapušās komēdijas. Otrā sadaļa ir STRESS & RELEASE (no 29. oktobra līdz 1. novembrim, kas sakrīt ar Visu svēto dienas svinībām ASV), kurā būs iespēja noskatīties trīs aktuālas asa sižeta spēlfilmas jeb trillerus. Festivālu noslēgs programma LOOKING INWARD & FORWARD (no 12. līdz 15. novembrim), izceļot filmas, kas izpelnījušās starptautisko festivālu un kritiķu atzinību.

Baltijas filmu festivāla programmas vadītāja Jūle Mare Rozīte: “Šāgada festivāla stāsts ir par spēju adaptēties un attīstīties tālāk. Lai arī ceļošana ir aizliegta, mēs joprojām varam iepazīt citas kultūras, un māksla ir viens no paņēmieniem, kas šo iespēju nodrošina. Kas gan var būt vēl labāks par iespēju saprast, kas cilvēkus iepriecina un liek viņiem smaidīt; uzzināt, kā viņi skatās nākotnē? Mēs apdomājām šos jautājumus no sava skatupunkta, un šķiet, ka mums ir izdevies izveidot spēcīgu un visaptverošu programmu, kas ar ļaus Baltijas valstu kultūras garu sajust skatītājiem šeit, visā plašajā ASV.”

Festivāla programmas:

LAUGH AND CRY: Baltic Comedies (no 15. līdz 18. oktobrim)
Chasing Unicorns / Ükssarvik (Rain Rannu, Estonia, 2019)
Nearby / Blakus (Alise Zariņa, Latvia, 2019)
The Castle / Pilis (Lina Lužytė, Lithuania/Ireland, 2019)

STRESS & RELEASE: Baltic Thrillers (no 29. oktobra līdz 1. novembrim)
Pretenders / Teesklejad (Vallo Toomla, Estonia/Latvia/Lithuania, 2016)
Foam at the Mouth / Ar putām uz lūpām (Jānis Nords, Latvia/Poland/Lithuania, 2017)
Invisible / Nematoma (Ignas Jonynas, Lithuania/Latvia/Ukraine/Spain, 2019)

LOOKING INWARD & FORWARD: Baltic Showcase (no 12. līdz 15. novembrim)
Truth and Justice / Tõde ja õigus (Tanel Toom, Estonia, 2019)
Oleg / Oļegs (Juris Kursietis, Latvia/Belgium/Lithuania/France, 2019)
The Lawyer / Advokatas (Romas Zabarauskas, Lithuania, 2020)

Info no films@balticfilmfestival.com

 

15.10.2020.