Arhīvs

Sākas biļešu iepriekšpārdošana uz “Baltic Sea Docs” seansiem

No 7. līdz 11. septembrim 20. reizi notiks Nacionālā Kino centra organizētais Baltijas jūras dokumentālo filmu forums (Baltic Sea Docs) – starptautisks pasākums kino profesionāļiem un skatītājiem. Jau 11. gadu forums skatītājiem piedāvā noskatīties pēdējo gadu izcilākās dokumentālās filmas. Šogad foruma filmu programma Ārpus laba un ļauna tiks demonstrēta ne vien Rīgā, bet arī sešās pilsētās Latvijas reģionos – Cēsīs, Jēkabpilī, Rēzeknē, Talsos, Valmierā un Ventspilī. No 24. augusta sākas biļešu iepriekšpārdošana kinoteātra K.Suns kasē Rīgā, Elizabetes ielā 83/85, un foruma seansu vietās citur Latvijā.

Ņemot vērā lielo skatītāju interesi, dokumentālo filmu cienītāji aicināti jau pirms foruma sākuma iegādāties biļetes vai izņemt un reģistrēt brīvbiļetes. Kinoteātra K.Suns kase atvērta pusstundu pirms seansu sākuma līdz pat pēdējā seansa sākumam. Biļetes uz seansiem Rīgā iespējams iegādāties arī elektroniski: www.bezrindas.lv.

Arī reģionos, sākot ar 24. augustu, biļetes un brīvbiļetes ir pieejamas foruma seansu demonstrēšanas vietās, pirms biļešu iegādes var izpētīt detalizētu programmas Ārpus laba un ļauna seansu plānu gan Rīgā, gan reģionu pilsētās.

Filmu skate Ārpus laba un ļauna kino cienītājiem Rīgā, kinoteātrī K.Suns, piedāvās deviņu filmu programmu, ko veido profesionāļu un skatītāju atzinību izpelnījušies darbi no Venēcijas, Tribekas un Sandensas kinofestivāliem, IDFA, AFI Docs, CPH:DOX, Doc Leipzig u.c. Spilgtu un satricinošu kino pieredzi sagādās programmas Ārpus laba un ļauna atklāšanas filma – norvēģu režisora Pola Refsdāla intīmais Al-Qaeda pašnāvnieku-spridzinātāju portretējums Dugma: Poga (The Button, 2016). Filma Zviedru mīlas teorija (Swedish Theory of Love, rež. Ēriks Gandīni 2015) pievēršas aizvien progresējošai vientulībai sabiedrībā, kur indivīda neatkarība ir novesta līdz galējai robežai. Ģimenes plānošana internetā un spermas šprices piegāde mājās ar velokurjera palīdzību – tieši tāda ir daudzu zviedru ikdiena. Globalizācijas aprises iezīmē nīderlandiešu režisors Dāns Feldheizens vizuāli izteiksmīgajā filmā Rīsu zemes bērni un banānu pankūkas (Banana Pancakes and the Children of Sticky Rice, 2015), kas fiksē izmaiņas nelielā Laosas ciematā, tur aizvien biežāk iegriežoties tūristiem un gleznainajā vienkāršībā ienesot rietumu kultūras labumus. Sinefīli un mākslas kino cienītāji novērtēs Lorijas Andersones vizuālo eseju Suņa sirds (Heart of a Dog, 2015), kur ievērojamā multimāksliniece un mūziķa Lū Rīda dzīvesbiedre dalās domās par mīlestību, attiecībām ar māti un mīļoto suni, budistu mācību un pasaules mainīgo realitāti. Lai radītu papildu iespēju diskusijām par filmu tematiku, Rīgā viesosies programmas filmu režisori.

Latviju apceļos 4 foruma programmas Ārpus laba un ļauna filmas – līdzās filmai Dugma: Poga reģionos tiks izrādīta arī terorisma tematikai veltītā filma Kaujinieki no ziemeļiem (Warriors from the North, 2014, rež. Nasibs Farahs, Sērens Stīns Jespersens). Programmu papildinās Zviedrijā dzīvojošā poļu dokumentālā kino klasiķa Jeržija Sladkovska filma Dons Žuans (Don Juan, 2015), kas preparē ar autismu sirgstošā Oļega un viņa mātes Marinas kompleksās attiecības, kā arī mūsu izpratni par normālo un anormālo sabiedrībā. Savukārt Vācijas un Argentīnas filma Mūsu pēdējais tango (Our Last Tango, 2015, rež. Germans Krāls) ir kaislīgs stāsts par tango filozofiju un partnerību dzīvē. Filma seko Argentīnas visu laiku slavenākajam tango pārim – Marijai Njevesai Rego (80) un Huanam Karlosam Kopesam (83). Tieši pateicoties Huanam un Marijai, tango ir šķērsojis savas valsts robežas, nokļuvis uz Brodvejas skatuves un piedzīvojis renesansi.

Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā.

Nacionālais Kino centrs dāvā iespēju visiem skolēniem, studentiem, pensionāriem, uzrādot derīgu apliecību, un arī kinoprofesionāļiem apmeklēt foruma filmu programmu bez maksas. Lai izmantotu šo iespēju, pirms filmas seansa jāizņem vai jāreģistrē brīvbiļete kinoteātru kasēs. Pārējiem interesentiem biļetes cena Rīgā un Cēsīs būs 3 EUR, Talsos – 2,14 EUR, Jēkabpilī un Valmierā – 2 EUR, Ventspilī – 1,40 EUR, bet Rēzeknē – 1 EUR.

Papildu informācija: www.nkc.gov.lv, www.delfi.lv un Baltic Sea Docs sociālajos tīklos.

Forumu organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Radošā Eiropa Media biroju un European Documentary Network.

Finansiālais atbalsts – Radošā Eiropa Media programma, LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome un Dānijas Kultūras institūts.

Informatīvais atbalsts – DELFI, radio Pieci.lv, Satori, radio NABA, Arterritory.com, Veto, Kino Raksti un Jest;

Informāciju sagatavoja:
Dārta Ceriņa
Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma pārstāve
Mob. tālr.: 29478275
E-pasts: balticseadocs@nkc.gov.lv

 

24.08.2016.

24/08/2016