Arhīvs

Sākas Berlīnes starptautiskais kinofestivāls

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē 15. februārī sākas 68. starptautiskais kinofestivāls, kas tradicionāli ir aktīvs darba cēliens arī Latvijas kinoprofesionāļiem festivāla industrijas pasākumos. Kā ik gadu, filmu tirgū intensīvi darbosies Latvijas stends, kuru aprūpē Nacionālais Kino centrs un Latvijas Kinoproducentu asociācija.

Latvijas filmu nozares stends, kā ierasts, atrodas Eiropas filmu tirgus / European Film Market centrālajā norises vietā Martin Gropius Bau, stenda numurs G10 un tas izvietots blakus Igaunijas stendam, savukārt filmu studija Rija, kas Berlinālē parasti nodarbojas ar Latvijas filmu izplatīšanu starptautiskos tirgos, strādā stendā ar numuru G15. Latvijas stenda dizaina noformējumā šogad akcentētas filmas, kas top Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei, stendā būs pieejami Nacionālā Kino centra sagatavoti materiāli angļu valodā – žurnāls Latvian Film Magazine un statistikas apkopojums Facts & Figures.

Latvijas filmas šogad tiks demonstrētas divos Berlināles tirgus seansos, un iekarot starptautisku auditoriju dodas divas spēlfilmas, kuras jau Latvijā sapulcinājušas ievērojamu skatītāju skaitu. 15. februārī pulksten 17:00 kinoteātrī DFFB-Kino filmu nozares profesionāļiem un starptautiskajiem izplatīšanas aģentiem tiks demonstrēta režisora Aigara Graubas un producenta Andreja Ēķa jaunākā spēlfilma Nameja gredzens, savukārt pirmdien, 19. februārī, pulksten 12:25 kinoteātrī CinemaxX tiks demonstrēta pirmā filma no Nacionālā Kino centra programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei, dzimtenē jau skatītāju ļoti iemīļotā režisora Vara Braslas un producenta Gata Upmaļa spēlfilma Vectēvs, kas bīstamāks par datoru.

Jāpiebilst, ka paralēli notiekošajā televīzijas filmu tirgū Avant Premiere pasaules pirmizrādi piedzīvos vēl viena Latvijas filma – 20. februārī pulksten 18:00 tiks demonstrēta LTV Kultūras raidījumu redakcijā uzņemtā dokumentālā filma Paslēpes mūzikā. Elīna Garanča (režisore Agita Cāne-Ķīle, scenāriste Daira Āboliņa, producente Ieva Rozentāle).

Berlināles festivāla mērogs ir iespaidīgs – pagājušajā gadā tur nopirktas vairāk nekā 334 000 kinobiļetes un strādājuši vairāk nekā 21 000 kinoindustrijas profesionāļu no 127 valstīm, ieskaitot 3700 žurnālistu no pasaules medijiem. Savukārt Eiropas filmu tirgū satiekas vairāk nekā 9000 kinoprofesionāļu no 110 pasaules valstīm, darbojas arī Berlināles Kopražojumu tirgus / Berlinale Co-Production Market četru dienu garumā, kas kļūst par auglīgu augsni starptautiskās sadarbības attīstīšanai.

 

Vairāk informācijas par Latviju Berlīnē:
Agnese Zapāne,
NKC starptautisko festivālu koordinatore
+ 371 26549754
agnese.zapane@nkc.gov.lv

14.02.2018.

14/02/2018