Arhīvs

Sācies balvas “Kilograms kultūras” ziemas balsojums

Portālā LSM.lv ir sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas “Kilograms kultūras” ziemas balsojums. Astoņās kategorijās žūrija apkopojusi mākslas darbus, kas tapuši no aizvadītā gada jūlija līdz decembrim, tie šobrīd sacenšas par izvirzīšanu fināla balsojumam. Kategorijā “Kino” izvirzītas septiņas filmas, četras no tām tapušas Nacionālā Kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, vēl viena Simtgades filma konkurē kategorijā “Mantojums”.

 

Astoņās kategorijās – mūzika, kino, teātris, vizuālā māksla, literatūra, mantojums, notikums un pārsteigums – izvirzītie darbi Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un LSM.lv žūrijas redzējumā atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas cienīgi cīnīties par iespēju iegūt balvu Kilograms kultūras. Ziemas balsojumā apbalvojuma jaunākajā kategorijā Kultūrvieta piedalās arī spilgtākās kultūras baudīšanas vietas, ko ieteikuši skatītāji un klausītāji.

Par ziemas balsojuma dalībniekiem iespējams nobalsot vietnē LSM.LV – ŠEIT līdz piektdienas, 18. janvāra plkst. 23:59. Balsot par saviem favorītiem var vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu. No katras kategorijas divi darbi, kas saņēmuši lielāko balsu skaitu, tiks virzīti fināla balsojumam, kas norisināsies no 24. janvāra līdz 2. februārim.

Balvas Kilograms kultūras 2018 ieguvēji tiek noskaidroti trijos balsojumos – vasaras, ziemas un fināla balsojumā. Fināla balsojumā skatītāji un klausītāji varēs balsot par četriem darbiem katrā kategorijā, bet no kategorijas Kultūrvieta fināla balsojumā iekļūs piecas vietas – pa vienai no katra Latvijas reģiona.

Balvas Kilograms kultūras 2018 tiks pasniegtas jau astoto gadu, šogad žūrijā darbojas sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Eva Johansone, Lilita Eglīte, Anete Lesīte, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, Latvijas Radio 3 – Klasika direktore Gunda Vaivode, Latvijas Radio programmu vadītāji un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, Justīne Savitska un Toms Treibergs. Finālam izvirzītie darbi tiks paziņoti 21. janvārī, svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija notiks 26. februārī.

 

Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvas Kilograms kultūras 2018 ziemas balsojumam izvirzīti:

Kategorijā KINO:

1 – Tēvs Nakts
spēlfilma, režisors Dāvis Sīmanis, Mistrus Media

2 – Homo novus
spēlfilma, režisore Anna Viduleja, Film Angels Productions

3 – Saule brauca debesīs
animācijas filma, režisore Roze Stiebra, Lokomotīve

4 – Lustrum
dokumentālā filma, režisors Gints Grūbe, Mistrus Media

5 – Nakts pastaigas
animācijas īsfilma, režisore Lizete Upīte, Atom Art

6 – Inga dzird
dokumentālā filma, režisors Kaspars Goba, Elm Media

7 – Putina liecinieki
dokumentālā filma, režisors Vitālijs Manskis, Vertov (Latvija), Golden Egg Production (Šveice) un Hypermarket Films (Čehija)

 

Kategorijā MANTOJUMS:

1 – Frīdriha Reinholda Kreicvalda igauņu tautas eposs Kalevipoegs, Guntara Godiņa atdzejojums un komentāri, izdevniecība Neputns

2 – Vladimira Glušenkova izstāde Absurda mitoloģija Mūkusalas mākslas salonā un Dainas Avotiņas pētījums Vladimirs Glušenkovs, izdevniecība Neputns

3 – Laika tilti
dokumentālā filma, režisori Kristīne Briede un Audrjus Stonis, VFS Films

4 – Mika Koljera romāns Iz Baltikas
izdevniecība Dienas Grāmata

5 – Fotoalbums Vilis Rīdzenieks
sastādītāja Katrīna Teivāne-Korpa, izdevniecība Neputns

6 – Vitolda Mašnovska enciklopēdija Muižas Latvijā
izdevējs SIA DUE

7 – Hronika Cilvēki un notikumi latviešu zemēs no Ledus aiziešanas līdz Latvijas valstij
sastādītāji: Raimonds Briedis, Zane Gailīte, Juris Goldmanis, Zane Grigoroviča, Māra Grudule un Līga Ulberte, izdevniecība Neputns

 

Pārējo kategoriju nominanti un iespēja nobalsot par visām kategorijām – ŠEIT.

 

14.01.2018.

14/01/2019