Arhīvs

Sācies balvas “Kilograms kultūras 2020” Ziemas balsojums

11. janvārī sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2020” ziemas balsojums, žūrija izvirzījusi notikumus un darbus, kas tapuši no 2020. gada septembra līdz decembrim. Kategorijā „Kino” izvirzītas piecas filmas, bet kategorijā „Pārsteigums” starp citiem pretendentiem iekļauta Matīsa Kažas filmizrāde „Kino un Mēs”.

 

Balsojums portālā LSM.lv norit līdz 22. janvāra pulksten 23:59. Balsot ŠEIT iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu vai e-pastu.

Balvas nominantus skatītāji un klausītāji izvirza kopumā trijos balsojumos – 2020. gadā notika divi no tiem, un tagad – ziemas balsojumā – žūrija skatītāju un klausītāju vērtējumam nodod darbus, kas radīti vai publicēti no 2020. gada septembra līdz pašām gada beigām. Sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija ziemas balsojumā izvirzījusi kandidātus visās astoņās kategorijās.

“Diemžēl šis periods, par kuru aicinām balsot ziemas balsojumā, kultūras nozarē ir bijis sarežģīts. Arī žūrijai nācās ķert notikumus, kamēr tos vēl varēja redzēt, apmeklēt un baudīt, ja, protams, nerunājam par kategorijām, kuru nominantus iespējams vērtēt arī pandēmijas apstākļos. Tomēr, kā redzams nominantu sarakstā, kultūras ļaudis nav bijuši kūtri un, neskatoties uz neskaidrību, ko mums visiem ir nesis šis laiks, kultūras notikumi gada nogalē bija kvalitatīvi un daudzveidīgi; bija jūtams, ka mākslinieki ir noilgojušies pēc radoša procesa un auditorijas,” norāda žūrijas pārstāve, LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Ziemas balsojumā iespējams vērtēt arī 2020. gada laikā pieteiktās kultūras baudīšanas vietas, kategorijā Mana kultūrvieta par kultūras baudītāju atzinību cīnīsies vairāk nekā 50 kultūrvietas no visas Latvijas. Atšķirībā no iepriekšējām reizēm šogad kandidātus šai nominācijai izvirzīja ne vien skatītāji un klausītāji, bet arī balvas žūrija. Fināla balsojumā piedalīsies tikai piecas – tās, kuras ziemas balsojumā būs ieguvušas lielāko balsotāju atbalstu.

Ziemas balsojumā finālam izvirzītie darbi tiks paziņoti 25. janvārī. Fināla balsojums sāksies 1. februārī, bet apbalvošanas ceremonija notiks pašās februāra beigās.

2020. gada “Kilograms kultūras” ziemas balsojumā kategorijā KINO uz balvu pretendē:

MANS MĪĻĀKAIS KARŠ (animēts dokumentālais stāsts, režisore Ilze Burkovska-Jakobsena, studijas Ego Media un Bivrost Film, Norvēģija)
KO ZINA KLUSĀ GERDA (spēlfilma, režisors Jevgeņijs Paškēvičs, studijas Nida Filma un Lokomotīve)
KLĀTBŪTNE (dokumentālā filma, režisori Armands Začs un Liene Linde, studija Ego Media)
DIVAS STRĪPIŅAS (dokumentālā filma, režisore Alise Zariņa, LKA Nacionālā Filmu skola)
GULBJU JAUNAVA (animācijas filma, režisors Kārlis Vītols, studija Air Productions)

Balvu pretendenti pārējās kategorijās – ŠEIT.

Kilograms kultūras ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.

 

Papildinformācija:
Krista Luīze Priedīte,
LTV komunikācijas speciāliste
Tālr. 67200371
Mob. 26238231
E-pasts: krista.priedite@ltv.lv

 

11.01.2021.

11/01/2021