Arhīvs

“Rūdolfa mantojums” DVD formātā

2010. gadā kinoteātros skatītākā režisora Jāņa Streiča spēlfilma Rūdolfa mantojums izdota DVD formātā.

Filmu noskatījušies vairāk kā 96 tūkstošus skatītāju kinoteātros visā Latvijā, piekāpjoties tikai tādiem grāvējiem kā Avatars un kārtējai Šreka sērijai. Savukārt 18.novembra vakarā, kad filma tika rādīta televīzijā, to noskatījās vairāk kā pusmiljons televīzijas skatītāju, tā padarot to par 2010. gada skatītāko televīzijas notikumu.
 
Ar Rūdolfa mantojumu savu ceļu pie skatītājiem uzsākusi jauna DVD sērija – Latvijas Filma. Šai sērijā tiks izdotas filmas, kas kļuvušas par notikumu Latvijas kino dzīvē – tās, kas ieņem būtisku vietu Latvijas kultūras kontekstā, izceļas ar māksliniecisko kvalitāti vai baudījušas īpašu skatītāju mīlestību – gluži kā pirmais nacionālais grāvējs Zvejnieka dēls, kas tālajā 1939. gadā pulcēja nebijušu daudzumu kino skatītāju un kura DVD izdevums sekos drīzumā.
Rūdolfa mantojums ir režisora Jāņa Streiča veltījums Blaumanim – fantāzija par Skroderdienu varoņu jaunības dienām, tiem dodot citus vārdus un darbību pārnesot krietni vēlākā laikā.
XX gs. sākumā modās tautas nacionālā pašapziņa, auga zemnieku rocība un varēšana. Un pārtikušais Rūdups ar savu lepnību bija baronam kā dadzis acī, turklāt kļuva gaužām nevaldāms, kad viņu ķēra Amora bulta. Kalpones Emīlijas dēļ vecais ir gatavs uz visu, taču meiča mīl viņa krustdēlu Kārli. Filma stāsta, kā divu radinieku cīņa par Emīlijas sirdi izmainīja kā abu vīriešu, tā pašas kalponītes likteni.
 
Kā filmai iznākot žurnālistiem norādīja pats režisors – ar šo darbu viņš vēlējies skatītājiem ieteikt neaizmirst: “Mums pašiem kungiem būt, mums pašiem – arājiem”. Režisora vārdiem runājot – “mūsos ir tas fundaments, mēs to varam”.
Rūdolfa mantojums pie kuras veidošanas režisors un pārējā radošā komanda strādājusi trīs gadus, izmaksājusi ap 1,4 miljonus latu.Pēc kopējā finansējuma tā ir otra dārgākā filma, kas uzņemta Latvijā pēdējo gadu laikā.
 
Lomas: Romualds Ancāns, Rēzija Kalniņa, Arturs Skrastiņš, Uldis Dumpis, Jānis Paukštello, Dainis Gaidelis, Velta Straume, Venta Vecumniece, Ingrida Andriņa u. c.
 
Rūdolfa mantojuma DVD var iegādāties visos Narvessen, interneta veikalā www.bestbaltic.lv.
Filma subtitrēta krieviski un angliski.
 

27/05/2011