Arhīvs

“Ručs un Norie” ceļo pa Eiropu, Singapūru, Krieviju

Ināras Kolmanes dokumentālā filma “Ručs un Norie” ceļo pa pasauli – nupat pabijusi vairākās Eiropas valstīs un Singapūrā, 19. maijā atklāj filmu festivālu Maskavā (Krievija).

Maskavas starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā “DOKer” (19.-25.maijs) “Ručs un Norie” pretendē uz balvu galvenajā konkursā starp citām dokumentālajām filmām no visas pasaules un ir izvēlēta kā festivāla atklāšanas filma 19. maijā. Tā ir arī vienīgā filma, kurai festivāla laikā paredzēts otrs seanss (23.maijā).

Nupat filma pārstāvēja Latviju 26. Eiropas Savienības filmu festivālā Singapūrā (10.- 22. maijs), kura programma veidota, izvēloties no katras ES valsts vienu savā valstī augstu novērtētu filmu. Pēc seansa izrādīšanas pilnā zālē izskanēja daudzi pateicības un atzinības vārdi no singapūriešiem un vēstules arī FaceBook ar jautājumu, kā var iegādāties un atsūtīt uz Singapūru filmas DVD. Filma īpaši tika izcelta arī vietējos medijos, gan iekļaujoties speciālās žurnālistu filmu izlasēs, gan ar krāšņām filmas fotogrāfijām ilustrējot visu festivāla programmu.

Atgriežoties no nesenās filmas tūres Eiropā (Belģijā, Nīderlandē, Vācijā un Luksemburgā), režisore Ināra Kolmane stāsta: “Luksemburgas Sinematēkā, kur demonstrē labākās Eiropas filmas augstā tehniskā kvalitātē, es jautāju izrādīšanas organizētājiem – uz kādas filmas seansu stāv tā garā rinda? – Uz jūsu filmu!”

Kritiķu atzītais un publikas iemīlētais stāsts par suitu sievas Ruču un japāņu studentes Norie aizkustinošo draudzību Latvijā kļuva par 2015. gada godalgotāko filmu un ieguva četras balvas Nacionālajā filmu festivālā “Lielais Kristaps” – labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, labākā pilnmetrāžas dokumentālās filmas režisore, labākā scenārija autore, labākais dokumentālās filmas operators. Filma saņēma arī Latvijas sabiedrisko mediju gada balvu „Kilograms kultūras 2015” kino kategorijā kā viens no aizvadītā gada izcilākajiem notikumiem Latvijas kultūrā. Filma tiek dēvēta arī par gada lielāko latviešu dokumentālā kino notikumu, cilvēcības un jēgas dopingu, Latvijas kino hitu, iemeslu, kas ļauj noticēt Latvijas nākotnei.

Šobrīd filma skatītājiem pieejama DVD formātā tirdzniecības vietās Latvijā un internetā ar subtitriem angļu un krievu valodās.

Filma Ručs un Norie ir stāsts par divu eksotisku pasauļu sastapšanos, kas uzšķiļ pārsteidzošu emocionālu un dvēselisku radniecību. Antropoloģijas studente Norie Tsuruta no Japānas ierodas Latvijā, lai pētītu un rakstītu savu maģistra darbu par suitu novadu. Te viņa satiek vienu no vecākajām suitu sievām Mariju Steimani, sauktu par Ruču, kura nezina ne vārda angliski, toties dzied. Norie iemācās latviešu valodu, un antropoloģijas interese pamazām pārvēršas patiesā gara tuvībā, kas neapdziest pat tad, kad Norie spiesta atgriezties Japānā. Turpmāk Latvija un Japāna ir saistīta ar neredzamu un ļoti personisku pavedienu – Ručs raizējas par Norie “tur tālumā”, bet Norie sauc Ruču par savu Latvijas vecmāmiņu un vēlas atgriezties.

Filmas Ručs un Norie režisore ir Ināra Kolmane, galvenais operators Andrejs Verhoustinskis, montāžas režisore Līga Pipare, muzikālā ieraksta režisors un producents Pēteris Pāss, mūzikas autori un izpildītāji Mārtiņš Miļevskis un Rihards Kolmanis, skaņu režisori Ilvars Veģis un Jānis Juhņēvičs, izpildproducente Marta Romanova-Jēkabsone, producenti Jānis Juhņēvičs, Ināra Kolmane un Marta Mannenbach, filmu studija “DEVIŅI”.

Resursi internetā:
Filmas treileris https://vimeo.com/126968485
Filmas FaceBook lapa https://www.facebook.com/RuchNorie
Maskavas starptautiskais dokumentālo filmu festivāls “DOKer” http://www.midff.com
Eiropas Savienības filmu festivāls Singapūrā http://www.euff.sg

Informāciju sagatavoja un papildus ziņas var sniegt:
Marta Romanova-Jēkabsone,
filmas “Ručs un Norie” izpildproducente,
filmu studija “DEVIŅI”,
e-pasts: marta.rova@gmail.com, mob. 26475178

19.05.2016.

20/05/2016