Arhīvs

“Rija” pārstāv Latvijas kino Amerikas lielākajā filmu tirgū

Nedēļas nogalē Santamonikā Kalifornijas štatā tika atklāts Amerikas filmu tirgus, kur Latvijas kino jomu pārstāvēt devušies filmu studijas RIJA pārstāvji.

Amerikas filmu tirgus (AFM) kopš 1981. gada tiek rīkots katru gadu un pulcē vairāk kā astoņus tūkstošus kino industrijas profesionāļu vairāk kā no 70 valstīm. Lielākajā Amerikas filmu tirgū astoņu dienu laikā tiek gūti jauni kontakti, risinātas sarunas par filmu uzņemšanu, slēgti līgumi, rīkoti semināri un konferences. Tirgus laikā ik gadu izrāda ap 400 jaunu filmu no visas pasaules. 

Pirmo dienu laikā filmu studijas RIJA stendu apmeklējuši vairāki potenciālie filmu pircēji un izplatītāji, kā arī producenti un finansētāji no citām valstīm, kas izrādījuši interesi gan par Latviešu animāciju, gan par Latviju kā iespējamo filmu uzņemšanas vietu.
 
Paralēli tirgum netālu no Kalifornijas notiek arī Ojai filmu festivāls, kurā šogad izrāda arī studijā RIJA tapušo animācijas filmu bērniem Kad āboli ripo, kas līdz šim izrādīta vairāk kā 80 dažādos filmu festivālos. Uz filmas izrādīšanu Ojai kinoteātrī dosies arī tās režisors Reinis Kalnaellis.
 
Kā atzīst RIJAS pārstāvji, Latvijas kino industrija pamazām tiek arvien vairāk novērtēta un atpazīta pateicoties regulārai dalībai pasaules nozīmīgākajos filmu tirgos, kuros Latviešu kino tiek prezentēts atsevišķā RIJAS stendā.

08/11/2010