Arhīvs

Rīgas svētkos Imantā izrādīs animācijas filmas un filmu programmu par Rīgu

Sestdien, 16. augustā, plkst. 13.00 Kultūras un atpūtas centra Imanta kinozālē Nacionālais kino centrs rīko Rīgas kino seansu, kurā tiks demonstrētas projekta radošajās darbnīcās veidotās bērnu un jauniešu animācijas īsfilmas, kā arī īpaša filmu programma, ko tematiski vieno stāsts par dzīvi Rīgas mikrorajonos.

Bērnu un jauniešu animācijas īsfilmas tapušas Multeņkulteņu animācijas darbnīcā Rīgas Imantas vidusskolā. Darbnīca norisinājās šī gada februārī, piecu dienu laikā aptuveni 30 bērni un jaunieši vecumā no 9 līdz 14 gadiem veidoja animācijas filmas stop motion animācijas tehnikā. Darbnīcas dalībnieki paši izgudroja scenārijus, zīmēja kadru plānus, no aplikācijām radīja filmu tēlus, filmēja, ierakstīja skaņu. Radošo darbnīcu vadīja animatori Kristīna Ratniece un Ivars Šmits. Kopumā Imantas radošajā darbnīcā izveidotas 10 īsfilmas, vidējais filmu garums – 3 minūtes.

Filmu programmā par Rīgas mikrorajoniem ietvertas divu starptautiski pazīstamu Latvijas dokumentālistu – Lailas Pakalniņas un Ivara Selecka – filmas. L. Pakalniņas filma pa Rubika ceļu un I. Selecka filma Zolitūde ir tematiski līdzīgas, bet stilistiski atšķirīgas: gan tāpēc, ka atšķiras abu režisoru radošie rokraksti, gan tāpēc, ka abu filmu uzņemšanas laiku šķir 20 gadi. Vēl skatītājiem tiks piedāvāta Dzidras Ritenbergas spēlfilma Šīs bīstamās balkona durvis, kas filmēta Imantā.

Rīgas kino ir Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta programmas projekts, kas radošās filmu un animācijas darbnīcās saved kopā kino profesionāļus un skolu jauniešus, lai kopīgi stāstītu stāstus par Rīgu. Projektu īsteno Nacionālais kino centrs. Pasākums norisināsies Rīgas svētku svinību Imantā jeb Imanta – vieta ar vārdu ietvaros. Informācija par svētku programmu – http://imantakultura.riga.lv/
 
Seansu plāns
13.00 Rīgas kino animācijas filmas
13.15 Pa Rubika ceļu
14.00 Rīgas kino animācijas filmas
14.15 Zolitūde
16.00 Rīgas kino animācijas filmas
16.15 Šīs bīstamās balkona durvis


FILMU APRAKSTI

13/08/2014