Arhīvs

Rīgas Starptautiskais kino festivāls dodas uz “Positivus”

Aizraujošs kino, sākot no topošo režisoru pirmajiem darbiem, līdz jau starptautiski pazīstamu autoru kulta filmām, diskusijas ar filmu veidotājiem un arī pavisam nepieradināti kinomākslas darbi – to visu “Positivus 2015” Kino teltī no 17. jūlija piedāvās Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) un tā īsfilmu konkursu kuratori “SHORT RIGA”.

Riga IFF eksperimentālās un īsfilmu sadaļas kuratori SHORT RIGA Positivus 2015 ietvaros piedāvā vairākas īsmetrāžas kino programmas sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, Baltic Film & Media School (Tallinas universitātē) un Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmiju. LKA studentu dokumentālos darbus atlasījis programmas vadītājs Pēteris Krilovs, skatītājiem piedāvājot ieskatīties tajā, kas šķiet aktuāls studentiem – tiem, kuru klātbūtni un pienesumu Latvijas kinematogrāfijā gaidām ar nepacietību!

Īpašu uzmanību SHORT RIGA kino programmas veidotāji iesaka pievērst mūzikas video “mash-up” izlasei: “Aicinām pievienoties tumšāko un jocīgāko „YouTube” dzīļu izpētē. Mūzikas videoklipu ”mash-up” ir fenomens, ko var definēt kā jaunu, autonomu mākslas darbu – tas veidots, samiksējot vismaz divus videoklipus un dziesmas. Programmā būs redzami tādi grūti klasificējami audiovizuāli darbi kā ”Gangam Style” un ”Ghostbusters” savienojums, ”Judas Priest” + Lady GaGa, Avicii un Rick Astley. Nāc, pievienojies, ļauj sevi pārsteigt un paplašini labas gaumes robežas!”

Savukārt gatavojoties jauniešu programmas YOUTH_MATTERS! filmu skatēm oktobrī, Rīgas Starptautiskā kino festivāla laikā, Riga IFF piedāvā pasaulslavenā zviedru režisora Lūkasa Mudisona (Lukas Moodysson) jaunāko filmu Mēs esam labākās! / We Are the Best!. Programmas kuratore Kristīne Giluce par to stāsta: “Ziemeļvalstu jauniešu filmu programma YOUTH MATTERS! apkopo reģiona aktuālākos kinodarbus, kas ar savu auditoriju runā tai saprotamā “valodā” – apskatot aktuālas tēmas mums tik radniecīgajā ziemeļnieku griezumā. Skandināvisks minimālisms, filmu sižeti, kuros apskatītas reālas, satveramas situācijas un jaunība sirdī  – tāda būs YOUTH MATTERS! programma oktobrī, un tādu to varēs izbaudīt arī Positivus laikā, ar jaunāko no pašmāju kinematogrāfa un Lūkasa Mudisona nepieradināto pankroka filmu Mēs esam labākās!, kas bija viena no publikas favorītēm Riga IFF 2014. gada norises laikā.”

We_Are_The_Best

Riga IFF Positivus kino programmā piedāvā atklāt arī Latvijas jauno animāciju un jauno režisoru darbus: studijas AtomArt 2 īsmetrāžas filmu izlasi un Pētera Ķimeļa debijas darbu Notikums Kālija parkā.

Pilnu Positivus 2015 Ādažu Čipsu kino telts programmu meklējiet festivāla mājaslapā: www.positivusfestival.com. Festivāls Positivus notiek 17., 18. un 19. jūlijā.

Papildu informācija:
Kaspars Beķeris
Riga IFF mediju & sabiedrisko attiecību vadītājs
Tālruņa numurs: 28 67 62 01
E-pasts: kaspars@rigaiff.lv, press@rigaiff.lv

15/07/2015