Arhīvs

Rīgas Kinomuzejā “Berimora” animācijas darbnīca

Šogad 15 animāciju mīlošiem bērniem skolēnu brīvdienas aizsāksies ar kino veidošanu Rīgas Kinomuzeja telpās. 6. un 7. aprīlī Bērnu filmu festivāla Berimora kino ietvaros notiks jau sestā Berimora animācijas darbnīca.
Animācijas darbnīcu šogad vadīs vadīs režisors un animators Edmunds Jansons, kura filma Čiža acīm, 2007. gadā saņēma balvu Lielais Kristaps par labāko īsmetrāžas animācijas filmu.

Pirmā radošā animācijas darbnīca bērniem, vecumā no 6 – 13 gadiem bez priekšzināšanām animācijā, tika rīkota 2004. gadā Berimora kino ietvaros.
Līdz šim bērnus apmācījuši un ar saviem darbiem iepazīstinājuši gan Latvijas animatori, gan ārvalstu pasniedzēji. Darbnīcas mērķis – iepazīstināt bērnus ar animācijas tapšanas procesu un veicināt bērnu radošo attīstību. Vienlaikus darbnīca ir gan mācību stunda, gan lieliska atpūta, kur tiek apgūtas jaunas iemaņas, sastapti jauni draugi un atrasts jauns vaļasprieks. Īpaši mēs priecājamies par tiem bērniem, kas darbnīcā un žūrijā piedalās jau vairākus gadus, un ir kļuvuši par īsteniem Berimora draugiem. Šogad Berimora darbnīcā piedalīsies arī bērni, kas apgūst animācijas pamatprincipus Annas Armanes vadītajās nodarbības Es un Kino Rīgas Kinomuzejā.
 
6. Berimora darbnīcas laikā bērni Edmunda Jansona (Šķērgriezis, Čiža acīm) vadībā mācīsies, kā top animācijas filma aplikācijas tehnikā. Turklāt pašu veidoto filmu bērni varēs noskatīties uz lielā ekrāna kino Rīgas Lielajā zālē filmu festivāla Berimora kino noslēguma ceremonijā.
 
Atgādinām, ka šogad Berimora kino notiks no 4. – 12. aprīlim kinoteātros Rīga un Parex Plaza. Programmā iekļautas 19 filmas no Nīderlandes, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas un Dānijas, kā arī Īslandes, Čehijas, Lietuvas un Latvijas.
 
Filmu programma un seansu laiki: www.arsenals.lv
 
Berimora Animācijas Darbnīca tiek rīkota sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un Rīgas Kinomuzeju.

03/04/2009