Arhīvs

Rīgas kino Rīga 2014 atklāšanā

Atklājot Rīga – 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta notikumus, 18. janvārī Jāņa sētā Nacionālais kino centrs rīko brīvdabas kino seansus projekta „Rīgas kino” ietvaros.

Seansos tiks demonstrētas animācijas filmas bērniem, kā arī unikāla kinožurnālu kolekcija, kas ataino Rīgas un tās mikrorajonu ikdienas norises no 1945. gada līdz 80. gadu beigām. Programma tiks demonstrēta ar atkārtojumiem – 17.00 un 18.00 projekta „Rīgas kino” Āgenskalna radošajā darbnīcā veidotās animācijas filmas un Latvijas animācijas filmu programma bērniem, 19.00 un 20.00 – Latvijas kinožurnālu programma. Katra seansa ilgums – aptuveni 1 stunda.

“Rīgas kino” radošās meistardarbnīcās savedīs kopā kino profesionāļus un skolu jauniešus, lai kopīgi stāstītu stāstus par dzīvi Rīgas apkaimēs. Nacionālais kino centrs Rīgas skolās rīko radošās darbnīcas, kurās jaunieši ar kino profesionāļu palīdzību apgūst praktiskas iemaņas filmēšanā un filmē īsfilmas par savu apkaimi. Līdz ar to projekts ienesīs Rīgas kultūras ainā ne vien pieredzējušus un profesionālus māksliniekus, bet arī radošus jauniešus, kuri, iespējams, savu nākotni saistīs ar kino.

 

17/01/2014