Arhīvs

Rīgas Fotomēnesis 2018 Kino muzejā

LKA Rīgas Kino muzejā fotogrāfijas festivāla „Rīgas Fotomēnesis 2018“ ietvaros 15. un 17. maijā sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā notiks trīs seansi – amerikāņu filmas “Smieklīgā seja / Funny Face” (1957), “Loras Marsas acis / The Eyes of Laura Mars” (1978), “Septembra numurs / The September Issue” (2008).

Festivāla Rīgas Fotomēnesis tēma šogad ir Jaunais šiks, kuru interpretēsim filmu izvēlē par modes fotogrāfijas tēmu – trīs dažādās dekādēs tapušas filmas, kuru galvenie varoņi ir saistīti ar modi un fotogrāfiju. Modes stila ikona aktrise Odrija Hepberna būs skatāma mūziklā Smieklīgā seja / Funny Face (1957), kurā viņa piedzīvos pārvērtības, kļūstot no grāmatnīcas darbinieces par modes žurnāla vāka modeli. Šo filmu demonstrēsim vienā vakarā ar dokumentālo vēstījumu Septembra numurs / The September Issue (2008) par žurnāla Vogue galveno redaktori Annu Vintūru, gatavojot žurnāla nozīmīgāko gada izdevumu – filmas nosaukumā ietverto septembra numuru. Savukārt trešā programmas filma Loras Marsas acis / The Eyes of Laura Mars (1978) ar Feju Danaveju galvenajā lomā būs intriģējošs trilleris par modes fotogrāfi, kura kļūst par liecinieci slepkavībām. Danavejas varones uzņemto fotogrāfiju stilistika veidota pēc pasaulslavenā fotogrāfa Helmūta Ņūtona darbiem.

Filmu anotācijas un seansu laiki:

Otrdien, 15. maijā, 19:00
Loras Marsas acis / The Eyes of Laura Mars
1978, rež. Ērvins Keršners (Irvin Kershner), ASV, 104 min
Lora Marsa (Feja Danaveja) ir slavena un pieprasīta modes fotogrāfe, kurai fotosesijās patīk uzņemt stilizētas vardarbības ainas. Fotogrāfe sastopas ar savādu redzes defektu – viņa sāk saskatīt to, ko redz slepkava, kurš nogalina viņai tuvus cilvēkus. Lora ar policijas palīdzību cenšas atrast vainīgo.

Ceturtdien, 17. maijā, 18:00
Septembra numurs / The September Issue
2009, dokumentālā filma, rež. R. Dž. Katlers (R.J. Cutler), ASV, 90 min
Viens no ietekmīgākajiem, ja ne pats ietekmīgākais modes žurnāls pasaulē ir Vogue, un tā septembra numurs ir nozīmīgākais gadā, nosakot modes tendences. Amerikāņu Vogue galvenā redaktore Anna Vintūra ir tikpat ietekmīga, kā izdevums, kuru viņa vada. Filma dokumentē 2007. gada septembra numura tapšanas procesu ar slavenu fotogrāfu un modes dizaineru piedalīšanos.

Ceturtdien, 17. maijā, 20:00
Smieklīgā seja / Funny Face
1957, rež. Stenlijs Donens (Stanley Donen), ASV, 103 min
Modes žurnāla Quality redaktore Megija Preskota (Keja Fransisa) meklē jaunu seju žurnālam. Modes fotogrāfs Diks Eiverijs (Freds Astērs) viņai palīdz to ieraudzīt grāmatnīcas pārdevējā Džo (Odrija Hepberna), kurai modes pasaule gan nekādu interesi neraisa. Tomēr Dikam izdodas pārliecināt Džo kļūt par modeli žurnāla jaunajam numuram. Klasisks mūzikls, kurā Hepberna valkā Živenši tērpus, bet Freda Astēra tēls daļēji veidots, ietekmējoties no fotogrāfa Ričarda Avedona.

Seansi notiek sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā. Ieeja brīva, filmas tiks izrādītas oriģinālvalodā (angļu). Filmu seansi notiek LKA Rīgas Kino muzejā, Peitavas ielā 10 (ieeja no Mazās Peitavas ielas).

 

Informāciju sagatavoja:
Agnese Logina,
LKA Rīgas Kino muzeja kuratore
agnese.logina@kinomuzejs.lv, 67358872

 

9.05.2018.

10/05/2018