Arhīvs

Rīgas Filmu fonda darbība atsāksies jau maija vidū

Tiekoties ar Latvijas Kinoproducentu asociācijas pārstāvjiem, Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācija apstiprināja informāciju par Rīgas Filmu fonda darbības turpināšanu iepriekšējā kārtībā, paužot savu atbalstu un izpratni par fonda nozīmīgumu nozares darbības atjaunošanai.

Latvijas Kinoproducentu asociācijas vadītāja Aija Bērziņa: “Esam priecīgi, ka situācija ir atrisinājusies un redzam, ka Rīgas Domes vadība izprot Rīgas Filmu fonda darbības būtību un tā darbības nepieciešamību, it īpaši šajos apstākļos, kad jebkurš ekonomisks instruments ir sevišķi svarīgs, lai atjaunotu darba vietas un radītu papildu ienākumus valsts budžetam. Diemžēl Rīgas Filmu fonda darbības atsākšana nebija iespējama ātrāk, jo nebija pieņemts Rīgas Domes budžets.”

Kopš savas darbības uzsākšanas 2010. gadā Rīgas Filmu fonds ir darbojies ļoti veiksmīgi un atbalstījis vairāk nekā 30 starptautiskus filmu projektus, piesaistot Latvijai ārvalstu investīcijas 20 miljonu eiro apmērā, turpretim piešķirtais līdzfinansējums no Rīgas Filmu fonda šiem projektiem kopš 2010. gada ir ne vairāk kā 3 413 280 EUR. Pateicoties Rīgas Filmu fonda līdzfinansējuma programmai, ārvalstu filmu budžeti, kas varētu tikt iztērēti citviet pasaulē, tiek tērēti Rīgā un Latvijā. Filmu uzņemšanā ir iesaistītas daudzas nozares, kas darbina valsts ekonomiku, – samaksu par pakalpojumiem saņem gan aktieri, gan viesnīcas, veikali, kafejnīcas un restorāni, gan celtniecības un transporta uzņēmumi, rezultātā ar nodokļu ieņēmumiem tiek papildināts arī Rīgas pilsētas budžets. Ilgtermiņā Rīgas parādīšanās dažādās ārvalstu filmās piesaista tūristus un veicina pilsētas starptautisko atpazīstamību.

Līdz šim Rīgas Filmu fonda atbalstītie starptautiskie projekti nākuši no plaša ģeogrāfiskā spektra valstīm – ASV, Japāna, Indija, Vācija, Somija, Grieķija, Krievija, Dienvidkoreja, Dānija, Lielbritānija, Čehija, Slovākija, Francija, Kazahstāna, Bulgārija, Zviedrija. Atbalstītas tiek gan spēlfilmas, gan seriāli, gan dokumentālās filmas. Latvijas producenti parasti projektos ir iesaistīti kā pakalpojuma sniedzēji (production services), taču aizvien biežāk kļūst arī par šo filmu kopproducentiem, kas nozīmē, ka Rīgas Filmu fonda atbalsts ir veicinājis arī nacionālās kino industrijas attīstību un Latvijas vārda nešanu pasaulē.

Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācija apstiprināja, ka jau maija vidū Rīgas Filmu fonda darbība atsāksies un filmu studijas varēs iesniegt pieteikumus projektiem, kuru filmēšana plānota līdz ar ierobežojumu atcelšanu.

 

27.04.2020.

27/04/2020