Arhīvs

RigaIFF pirmās biļetes jau gandrīz izpirktas

Pieejami vēl pēdējie “pirmo biļešu komplekti” uz Rīgas Starptautisko kino festivālu (RIGA IFF), kas šogad norisināsies no 7. līdz 17. septembrim. Lai gan lielākā daļa filmu programmas vēl tikai top, jau zināms, ka šogad festivālā būs skatāmas vairāk nekā 100 pasaules un Latvijas spēlfilmas, dokumentālās, eksperimentālās filmas un īsfilmas, un mūzikas video, festivāls šogad paplašina arī kino profesionāļiem un studentiem paredzēto un publisko pasākumu programmu.

2017 vizualis jpg

Pirmās biļetes pieejamas 10 biļešu komplektos un to cena atbilst pērnā gada festivāla abonementiem – 30 eiro. Biļetes kopš maija pieejamas festivāla mājaslapā www.rigaiff.lv un Biļešu Servisa kasēs. Pirmo biļešu skaits ir ierobežots, taču to cena festivāla apmeklējumu padara ievērojami izdevīgāku.

Dažas no festivāla programmai RIGA IFF SELECTION paredzētajām filmām:

Lēdija Makbeta / Lady Macbeth
Nikolaja Ļeskova slavenāko noveli Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta šoreiz interpretē pieredzējušais britu teātra režisors un debitants pilnmetrāžā Viljams Oldroids un jaunā aktrise Florensa Pjū. Kopš pirmizrādes Toronto Starptautiskajā kino festivālā filma saukta arī par “radikālu”. Režisors intervijā The Guardian stāsta: “Mēs esam pieraduši, ka tā laika literatūra sievietes ataino kā klusās cietējas vai tādas, kurām izdodas vienkārši aizbēgt. Katrīna savu likteni pilnasinīgi ņem pati savās rokās. Tā ir jakobīņu traģēdijas tradīcija.” Latvijā šo literatūras klasiku 2006. gadā interpretējis arī režisors Andrejs Žagars, uz Latvijas Nacionālās operas skatuves piedāvājot Dmitrija Šostakoviča redzējumu.

Cīsiņsuns / Wiener Dog
Filmu Laime / Happiness un Palindromi / Palindromes autors Tods Solondzs atgriežas ar četriem stāstiem, kurus vieno cilvēcība, absurds, Amerika, ironija, neveiklība un… taksis. Lomas atveido arī Denijs de Vito, Grēta Gerviga, Džūlija Delpi un Elena Bērstina.

Es un Morgans / I Called Him Morgan
Džeza cienītāju sirdis pirms 10 gadiem aizkustinājušās dokumentālās filmas Mans vārds ir Alberts Eilers / My Name is Albert Ayler autors Venēcijas kino festivālā pērn pieteica kontroversiālo stāstu par vienu no piecdesmito un sešdesmito gadu spilgtākajiem trompetistiem – Lī Morganu. 1972. gadā, kādā sniegotā februāra naktī, Ņujorkas džeza klubā, kur notika viņa koncerts, mākslinieku nošāva viņa sieva.

Nebeidzamā dzeja / Poesía Sin Fin
Frenka Herberta Kāpu Ukrainas ebreju čīlietis Alehandro Hodorovskis nepabeidza, taču savu vārdu jau vairākās paaudzēs viņš joprojām iekaļ ar septiņdesmito gadu kulta filmām Svētais kalns / The Holy Mountain un Kurmis / El Topo. Jaunajā filmā Nebeidzamā dzeja / Poesia sin fin ekscentriskais vecmeistars turpina kino attēlot pats savu dzīvi. Kinematogrāfisko autobiogrāfiju Hodorovskis aizsāka ar Realitātes deju / La danza de la realidad, bet jaunākā filma raksturīgajā nosacītībā stāsta par viņa mākslinieka gaidām četrdesmito gadu Čīlē, kur viņš iepazīst tolaik jaunos, taču vēlāk 20. gadsimta spāņu literatūras titānu statusu guvušos Enriki Linu, Stellu Diazu Varinu, Nikanoru Parru. Kannu kinofestivālā pirmizrādītā filma ir krāšņs veltījums Čīles kultūras mantojumam mākslās, nebeidzamajiem skaistuma un patiesības meklējumiem.

Safari
Triloģijas Paradīze / Paradies godalgotais režisors Ulrihs Zeidls pievērš savu aso dokumentālista – inscenētāja aci Namībijas medību tūrisma šausmām. Zeidlam raksturīgā groteska, kuru pieredzējām seksa tūrismu izgaismojošajās Paradīzes daļās, filmā Safari iegūst jaunu līmeni: eiropieši – Āfrikas mednieki labprāt pozē kamerai un intervijās runā pat par saviem politiskajiem uzskatiem.

Programmā NORDIC HIGHLIGHTS, kas tiek veidota sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā, Dānijas Kultūras institūtu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, un ar Norvēģijas, Dānijas, Somijas un Zviedrijas vēstniecībām, gaidāmas divas pēdējos gados tapušas pasaulē un Ziemeļvalstīs nozīmīgas filmas, kuras pārsteidzošā kārtā Latvijā līdz šim uz lielā ekrāna nav izrādītas: 1001 grams / 1001 Gram stāsta par kādas zinātnieces attiecībām ar kilograma, mīlestības, nožēlas un zaudējuma etaloniem, bet Aklums / Blind pretnostata cilvēciskos mēģinājumus paslēpties no ārpasaules, nepamanot, ka lielākie draudi slēpjas mūsos pašos – iekšējā pasaulē. Pārējās programmas filmas tiks izziņotas, festivālam tuvojoties.

Programmā visai ģimenei – KIDS WEEKEND – arī šogad tiks izrādītas gan pilnmetrāžas spēlfilmas, gan arī animācijas īsfilmas bērniem. Programmā būs skatāms nule Norvēģijā, Kristiansandas Starptautiskajā Bērnu Filmu festivālā godalgotais piedzīvojumu stāsts Mākoņpuika / Cloudboy, kurā divpadsmitgadīgs pilsētnieks iepazīst savas saknes Lapzemē, starp sāmiem, kuru dzīves ritmu izsenis veido ziemeļbriežu audzēšana. Viens no galvenajiem notikumiem pirmajā festivāla nedēļas nogalē būs animācijas studijas Atom Art jaunākās īsfilmas pirmizrāde. Edmunda Jansona režisētā filma Bize un Neguļa ir stāsts par meiteni Bizi un viņas labāko draugu Neguļu. Viņi kaļ plānus, kā atgūt Bizes vecāku uzmanību, pēc tam, kad ģimenē ir ieradies brālītis. Filmas pirmizrādē ar skatītājiem tiksies filmas veidotāji, gaidāmi arī citi pārsteigumi. Pārējās pilnmetrāžas filmas un programmā iekļautās animācijas filmas tiks izziņotas, festivālam tuvojoties.

Savukārt festivāla dokumentālo filmu programmā sadarbībā ar Krievijas neatkarīgo kinofestivālu Artdocfest un režisoru, producentu Vitāliju Manski – ARTDOCFEST/RIGA – iekļauta filma, kura nule godalgota Viļņas Starptautiskā kinofestivāla konkursā Baltic Gaze. Sieviete un ledājs / Moteris ir ledynas ir kinematogrāfiski meditatīvs stāsts par glacioloģi Aušru Revukaiti, Tjanšana kalniem un laiku. Pārējās programmas filmas un programmas ietvaros plānotās diskusijas ar filmu veidotāju piedalīšanos tiks izziņotas, festivālam tuvojoties.

RIGA IFF top iespējams ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Nacionālā Kino centra, Rīgas Domes un Eiropas Savienības programmas Radošā Eiropa – MEDIA atbalstu.

 

RIGA IFF mediju koordinatore Anna Macko
00 371 25443216
press@rigaiff.lv

7.06.2017.

08/06/2017