Arhīvs

Rīgā viesojas seriāla “Simpsoni” producents

Rīgā ar Nacionālā Kino centra gādību ieradies pasaules mēroga kinoprofesionālis – slavenā animācijas seriāla “Simpsoni” producents un scenārists Maiks Reiss (ASV), kurš publiskā lekcijā 27. jūnijā jaunajā Kino mājā pie filmu studijas Rija pulcēja apmēram 100 klausītāju – Latvijas animācijas profesionāļus un interesentus.

Stundu garā lekcijā Maiks Reiss (1959) dalījās pārdomās par dažādām ar kino saistītām tēmām, tai skaitā, protams, arī par animācijas seriāla Simpsoni fenomenu un iemesliem, kas šo sociāli aso, nereti provokatīvo un joprojām aktuālo seriālu ir padarījuši par īpašu parādību mūsdienu mediju un kino pieredzē. Simpsoni jau tagad kļuvuši par ilgmūžīgāko TV animācijas seriālu, kas tiek veidots jau
27. sezonu (kopš 1989. gada); Maiks Reiss darbojās jau seriāla aizsācēju komandā, viņš ir šī seriāla producents un viens no scenāristiem.

Izglītojies prestižajā Hārvardas universitātē, Maiks Reiss kinobiznesā darbojas kopš 20. gadsimta
80. gadiem. Viņš ir arī viens no globālā animācijas hīta Ledus laikmets 3 / Ice Age 3 (2009)  scenāristiem, daudzu filmu producents. Maiks Reiss veidojis arī animācijas seriālu The Critic / Kritiķis, kurā galvenais varonis ir kinokritiķis, rakstījis scenāriju filmai My Life in Ruins / Mana dzīve drupās (2009) un ir īpaši specializējies komēdijas žanrā. Viņš ir sarakstījis 17 bērnu grāmatas, kā arī lugas – populāras komēdijas.

Rīgā Maiks Reiss ieradies, lai iepazītos ar Latvijas kino potenciālu un iespējām, ko ārzemju filmēšanas grupām var piedāvāt Latvija kā filmu uzņemšanas vieta. Pirmdienu pēc lekcijas viņš pavadīja, tiekoties ar Latvijas animatoriem un skatoties Latvijas animācijas filmu izlasi, programmā līdz trešdienai ir arī kinopilsētas Cinevillage apmeklējums, tikšanās ar Latvijas filmu producentiem un servisa studijām, informācija par nodokļu atlaides sistēmu ārzemju filmēšanas grupām, intervijas Latvijas medijiem utt.

Vairāk informācijas par Maika Reisa vizīti Latvijā –
Dita Rietuma,
Nacionālā Kino centra vadītāja,
dita.rietuma@nkc.gov.lv
67358870, 29277637

 

28.06.2016.

28/06/2016