Arhīvs

Rīgā viesojas Lisa Eichhorn

No š.g. 26. jūnija līdz 3. jūlijam Rīgā ar meistarklasi viesojas ASV/Lielbritānijas aktrise Lisa Eichhorn. Lisa Eichhorn, galvenokārt, strādās ar topošās režisora Ivo Kalpenieka filmas „Mazie laupītāji” aktieru grupu. Filmu top studijā F.O.R.M.A. un tās producents ir Gatis Upmalis. Pāris dienu kurss būs arī aktieriem, kas iesaistīti citās filmās, ko plānots uzņemt šogad.
    No š.g. 26. jūnija līdz 3. jūlijam Rīgā ar meistarklasi viesojas ASV/Lielbritānijas aktrise Lisa Eichhorn. Tā kā Lisa Eichhorn ir ASV Kino Akadēmija biedre, Lisas meistarklasi daļēji finansē ASV Kino Akadēmijas viesmākslinieku atbalsta programma (Academy of Motion Pictures Visiting Artists Program), gan MEDIA Desk Latvija, gan filmu studija F.O.R.M.A. Lisa Eichhorn, galvenokārt, strādās ar topošās režisora Ivo Kalpenieka filmas „Mazie laupītāji” aktieru grupu. Filmu top studijā F.O.R.M.A. un tās producents ir Gatis Upmalis. Pāris dienu kurss būs arī aktieriem, kas iesaistīti citās filmās, ko plānots uzņemt šogad.

    „Mazo laupītāju” meistarklases galvenais uzdevums ir saliedēt aktieru komandu, radīt tajā ģimenes garu. Meistarklasē piedalās augstas raudzes aktieri/profesionāļi (piem. Donatas Baņonis, Natālija Grebņeva, Imants Strads, Normunds Laizāns, Leonarda Ķestere) gan arī neprofesionāļi, bērnu lomu atveidotāji Zane Leimane un Emīls Sprancis.

    Lisa Eichhorn ir dzimusi ASV, bet studējusi Lielbritānijā – gan Oksfordas Universitātē, gan Karaliskajā Dramatiskās mākslas akadēmijā. Holivudā Lisa debitēja 1979. gadā Džona Šlesingera filmā „Yanks”, kur viņas partneris bija Ričards Gīrs. Vēlāk cita starpā spēlējusi Stīvena Soderberga un Entonija Mingelas filmās, kā arī daudzās ASV un Lielbritānijas TV filmās un izrādēs. Beidzamos gadus Lisa vairāk strādā britu TV un dramatiskajos teātros, kā arī vada meistarklases, popularizējot Lī Strasberga aktiermākslas metodi.

Lelda Ozola
ES Programmas MEDIA Plus informācijas centra (MEDIA Desk) vadītāja
Peitavas 10/12
Rīga LV1050
Tel: 6735 8857
Mob.: 2946 0646
mediadesk@nfc.gov.lv
www.mediadesk.lv

30/06/2007