Arhīvs

“Riga Meetings”

22. un 23. oktobrī Baltijas un Ziemeļvalstu filmu institūciju pārstāvju, politikas veidotāju, producentu, izplatītāju un citu filmu profesionāļu tikšanās Riga Meetings.

Oktobris ik gadus tradicionāli noris Ziemeļvalstu kino zīmē. Šogad 22. un 23. oktobrī Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu Rīgā pirmoreiz rīko forumu Riga Meetings – Baltijas un Ziemeļvalstu filmu institūciju pārstāvju, politikas veidotāju, producentu, izplatītāju un citu filmu profesionāļu tikšanos Rīgā. Riga Meetings norisināsies vienlaicīgi ar kino festivāla Arsenāls rīkotajām Ziemeļvalstu filmu dienām. 

Foruma galvenais mērķis ir nostiprināt esošos Baltijas un Ziemeļvalstu reģiona filmu profesionāļu kontaktus un likt pamatus jaunam reģionālās sadarbības tīklam, kā arī veicināt efektīvāku reģionālo resursu izmantojumu filmu nozarē – no politikas veidošanas līdz filmu ražošanai un izplatīšanai.
 
Riga Meetings laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar filmu politiku Baltijas un Ziemeļvalstīs, notiks diskusijas darba grupās par reģionālās sadarbības veiksmēm, izaicinājumiem un problēmām, kā arī tiks analizētas reģionālās sadarbības iespējas starp Baltijas un Ziemeļvalstīm.
 
Forumu atklās LR kultūras ministra Inta Dāldera kunga uzruna Riga Meetings dalībniekiem. Starp 30 ārzemju producentiem un filmu institūciju pārstāvjiem Forumā ar prezentācijām piedalīsies ievērojamās dāņu filmu kompānijas Zentropa pārstāve Noemi Ferrera (Ms. Noemi Ferrer), Skandināvijā vadošās sabiedrisko attiecību kompānijas Have Kommunikation A/S direktors Kristians Hēve (Mr. Christian Have) un Eiropas Komisijas MEDIA programmas pārstāve Brona Valtone (Ms. Bronagh Walton).
 

Dalība forumā paredzēta tikai apstiprinātajiem 43 Baltijas un Ziemeļvalstu filmu industrijas pārstāvjiem.
Preses pārstāvjus lūdzu iepriekš pieteikties, kontaktpersona Līga Miezīte, Nacionālais Kino Centrs, 6735 8865, 2862 9122.

 
Programma>>
 

16/10/2009