Arhīvs

RIGA IFF tiks atklāts ar latviešu animācijas sensāciju

Sesto Rīgas Starptautisko kino festivālu (RIGA IFF) 17. oktobrī atklās latviešu jaunā animācijas talanta Ginta Zilbaloža pilnmetrāžas filma “Projām”, kas šobrīd piedzīvo lielu skatītāju un kritiķu atsaucību prestižajā Anesī starptautiskajā animācijas filmu festivālā.

 

Anesī (Annecy) ir vecākais, ietekmīgākais, par “animācijas Kannām” dēvētais animācijas filmu festivāls, kur konkursa skatē šogad piedalās arī Ginta Zilbaloža debijas pilnmetrāžas animācijas filma Projām. 75 minūtes garā filma ir stāsts par puisi un putniņu, kuri uz motocikla ceļo pa mistisku salu, mēģinādami nonākt mājās un aizbēgt no tumšā gara. Drīz vien pēc pasaules pirmizrādes jūnija sākumā, Horvātijas animācijas festivālā Animafest Zagreb, kritiķi 25 gadus veco Gintu Zilbalodi nodēvēja par jauno animācijas zvaigzni. Piemēram, Hollywood Reporter filmu Projām salīdzina ar Japānas animācijas klasiķa Hajao Mijadzaki (Oskars par labāko animācijas filmu Gariem līdzi) un slavenā amerikāņu kinorežisora Terensa Malika (Šaurā sārtā līnija, Dzīvības koks u.c.) darbiem.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls par atklāšanas filmu izvēlējies tieši Ginta Zilbaloža Projām. RIGA IFF direktore Liene Treimane uzsver: “Festivālu vienmēr izvēlamies atklāt ar kādu starptautiskas nozīmes kinodarbu, kas tapis Latvijā, tādējādi izceļot un godinot  mūsu autorus. RIGA IFF misija ir ne vien iepazīstināt vietējo auditoriju ar svarīgāko un svaigāko pasaules kino norisēs, bet arī izrādīt pašmāju kino starptautiskā kontekstā. Ginta Zilbaloža filma pārliecinoši iekļaujas abās minētajās kategorijās. Īpaši priecājamies atklāt festivālu ar pilnmetrāžas animācijas filmu šajā laikā, kad Latvijā tapis līdz šim nepieredzēts skaits animācijas kino darbu.”

Gints Zilbalodis izpelnījies salīdzinājumu “cilvēks – orķestris”, jo visus filmas veidošanā nepieciešamos darbus, tai skaitā scenārija rakstīšanu, animāciju, montāžu un  pat mūziku, vairāk kā trīsarpus gadus pilnībā veidojis viens pats. Filmas rullīti iespējams noskatīties šeit.

Biļetes uz svinīgo festivāla atklāšanas pasākumu, kurā varēs ne tikai ekskluzīvi noskatīties “Projām” Latvijas pirmizrādi, bet arī izbaudīt festivāla radošo gaisotni,  ierobežotā daudzumā jau nopērkamas Biļešu Servisa kasēs un tickets.rigaiff.lv. Turpat nopērkamas biļetes arī uz 72. Kannu kino festivāla uzvarētājfilmas Parazīts vienīgo festivāla seansu 19. oktobrī.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 17. līdz 27. oktobrim kinoteātros Splendid Palace, K.Suns, Kino Bize, arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes Kultūras centrā. Festivāla ietvaros notiks vairāk nekā 100 filmu seansi 11 apakšprogrammās, ko papildinās lekcijas, diskusijas un citi pasākumi, kas Rīgā pulcēs vairākus simtus viesu no starptautiskās kino profesionāļu vides.

RIGA IFF top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Nacionālā Kino centra un Rīgas domes atbalstu.

 

Vairāk informācijas:
Inita Sila,
RIGA IFF mediju koordinatore
E: press@rigaiff.lv
M: +371 2 9103354

 

14.06.2019.

 

14/06/2019