Arhīvs

Riga IFF sola Latvijā uzņemtās slovāku filmas “Ārpus / Out” pirmizrādi

Rīgas starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) programmā Latvijas pirmizrādi piedzīvos Slovākijas režisora un scenārista Georga Kristofa pilnmetrāžas debija – Latvijā uzņemtā spēlfilma Ārpus / Out”, kas veidota sadarbībā ar studiju “Film Angels Productions”, saņēmusi Nacionālā Kino centra līdzfinansējumu un bija atlasīta 2017. gada Kannu kinofestivāla konkursam.

Šogad pirmo reizi Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) uzsāk jaunu ceļojumu pa reģionu, kuru pasaule pieradusi saukt par Austrumeiropu. Tā ir programma BEAST, kuras ietvaros festivāla kuratori vienlaikus centušies atbrīvoties no pasaulē jau tik daudz ekspluatētā stereotipa par šo jēdzienu un piešķirt tam plašāku dimensiju.

BEAST ietvaros gaidāma ungāru izcelsmes Slovākijas režisora un scenārista Georga Kristofa pilnmetrāžas debija – filma Ārpus. Filma iekļauta 2017. gada Kannu kinofestivāla konkursā un stāsta par migrantu, slovāku vīru Agostonu, kurš darba meklējumos nonācis Latvijā. Šis ceļojums kļūst par viņa cīņu ar nepiepildīto dzīvi. Cits aiz cita rindojas absurdi notikumi, iepazīšanās un tikšanās ar seniem draugiem. Tomēr varonis nezaudē cerību nopelnīt, lai īstenotu savu sapni atklātā jūrā noķert lielo zivi…

Kā stāsta pats režisors: “Laikā, kad rakstīju šo stāstu, dzīvoju Latvijā. Apkārtējā vide iedvesmoja mani un es vēlējos radīt stāstu par kādu, kurš dodas prom no savām mājām un ierodas Latvijā. Šis ir arī mans personīgais stāsts par laiku, kad aizbraucu no Slovākijas un dzīvoju dažādās Austrumeiropas valstīs”.

Filmā piedalās aktrise Guna Zariņa, Ieva Aleksandrova-Eklone, Kaspars Pūce, Varis Klausītājs, Kaspars Bindemanis, kā arī Ieva Norvele-Kristofa, liela daļa filmas uzņemšanas grupas ir Latvijas kinoprofesionāļi.

Ārpus ir Slovākijas, Ungārijas, Čehijas un Latvijas sadarbības projekts, Latvijā tā tapusi producentu studijas Film Angels Productions paspārnē.

Biļetes uz šo seansu un vairāk informācijas var atrast festivāla mājaslapā ŠEIT.

RIGA IFF top ar ES programmas Radošā Eiropa – MEDIA, Nacionālā Kino centra, Rīgas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

RIGA IFF mediju koordinatore Anna Macko
00 371 25 44 32 16
press@rigaiff.lv

10.08.2017.

09/08/2017