Arhīvs

RIGA IFF piedāvā kino darbnīcu ciklu bērniem

Gatavojoties ikgadējai bērnu filmu programmai KIDS WEEKEND, Rīgas Starptautiskais kinofestivāls (RIGA IFF), sadarbojoties ar Rīgas Kino muzeju un Laikmetīgās mākslas centru “kim?” uzsāk darbnīcu ciklu “RIGA IFF Kids School” bērniem vecumā no 4 līdz 10 gadiem. Trīs darbnīcu ciklā sestdienās pirms festivāla (29. septembrī, 6. un 13. oktobrī plkst. 12.00) bērniem būs iespēja sekot līdzi tam, kāds ir filmas ceļš no uzņemšanas laukuma līdz nonākšanai uz kinoekrāna.

 

Dzīvojot laikā, kad saskarsme ar kino un audiovizuāliem vēstījumiem ir biežāka un plašāka kā jebkad iepriekš, zināšanas par kino kļūst arvien vērtīgākas. Darbnīcu cikls apzināti iecerēts pirms RIGA IFF bērnu filmu programmas KIDS WEEKEND norises 20. un 21. oktobrī – jo skatīties kino ir daudz saistošāk, zinot, cik aizraujošs un darbietilpīgs ir gan tā  tapšanas, gan izrādīšanas process.

Pirmā darbnīca notiks 29. septembrī LKA Nacionālajā filmu skolā (Elijas ielā 17), kur būs iespējams paviesoties filmu uzņemšanas paviljonā un izlūkot, kur mācās jaunie filmu veidotāji. Darbnīcas dalībnieki uzņemšanas paviljonā varēs piedalīties filmas epizodes uzņemšanā un kadra veidošanā, izpētot to, kā kadra noskaņu spēj izmainīt gaisma. Darbnīcu vadīs kinooperators Dainis Juraga.

Nākamajā sestdienā, 6. oktobrī Rīgas Kino muzejā dalībniekiem būs iespēja uzzināt par filmas pēcapstrādes procesiem, īpaši nozīmīgāko no tiem – filmas montāžu. Kā tiek virknēti kadri, lai veidotos filmas vēstījums, stāstīs kinozinātnieks Jānis Putniņš. Šīs darbnīcas ietvaros apmeklētājiem būs iespēja iemēģināt roku digitalizācijas laikmetā arvien retāk sastopamās analogās 16 milimetru kinolentes montāžā.

Cikla noslēdzošā darbnīca 13. oktobrī notiks kinoteātrī Splendid Palace – tas ir pilsētas visvecākais kinoteātris, kas atklāts 1923. gadā. Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmas vadītāja Linda Vigdorčika sadarbībā ar Rīgas Kino muzeju vadīs ekskursiju kinoteātrī, ļaujot ielūkoties tā aizkulisēs, kas ikdienā apmeklētājiem ir slēgtas. Ekskursijā būs iespējams uzzināt vairāk par ēkas vēsturi un procesiem, kas notiek, pirms filmu ieraugām uz lielā ekrāna.

Darbnīcu ilgums – pusotra stunda (no pl. 12:00 – 13:30)
Biļetes cena uz katru darbnīcu: 6 eiro.
Apvienotā biļete uz visām trim darbnīcām: 15 eiro.

Biļetes pieejamas festivāla mājaslapā ŠEIT.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 18. līdz 31. oktobrim kinoteātros Splendid Palace, K.Suns, Kino Bize, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes Kultūras centrā. Festivāla ietvaros notiks vairāk nekā 120 filmu seansi 12 programmās, ko papildinās lekcijas, diskusijas un citi pasākumi.

RIGA IFF top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, ES programmas Radošā Eiropa – MEDIA, Nacionālā Kino centra un Rīgas domes atbalstu.

 

Vairāk informācijas par RIGA IFF:
Elīna Kanela
RIGA IFF Mediju koordinatore
press@rigaiff.lv
+371 26 565 652
17.09.2018.

17/09/2018