Arhīvs

RIGA IFF piedāvā filmas Valmieras vasaras festivālā

No 2. augusta jau tradicionāli Valmieras vasaras teātra festivālā darbosies brīvdabas kinoteātris ar Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) veidotu filmu izlasi. Ik vakaru līdz 5. augustam Valmieras centrā pēc saulrieta pl. 22.00 būs iespēja bez maksas noskatīties vienu īsfilmu un vienu pilnmetrāžas filmu.

 

Filmu demonstrēšana sākas 2. augustā, Valmieras vasaras teātra festivāla priekšvakarā, un turpināsies no 3. līdz 5. augustam festivāla norises laikā, Valmieras centrā — īpašā festivāla pilsētā, ko Hanzas laukumā izveidos starptautiskas vasaras skolas dalībnieki. Nu jau par Valmieras vasaras teātra festivāla tradīciju kļuvušajos kino seansos zem klajas debess tiks izrādīti gan RIGA IFF iepriekšējo gadu programmās iekļauti darbi, gan tādi, kas īpaši atlasīti šim notikumam un Valmierā piedzīvos Latvijas pirmizrādi. Filmu izlase ir veidota dažādu vecumu skatītājiem. Auditorijai būs iespēja atklāt kino no valstīm, kas, tāpat kā Latvija, šogad atzīmē savu simtgadi — Lietuvas, Igaunijas un Polijas, kā arī Somijas, kas gadsimta jubileju atzīmēja pērn. Šo darbu vidū ir gan eklektiskas animācijas filmas, gan krāšņi piedzīvojumu stāsti.

Uz filmu seansiem laipni aicināts ikviens, ieeja bez maksas.

 

RIGA IFF Brīvdabas kinoteātra programma Valmieras vasaras teātra festivālā:

2. AUGUSTS
Penelope
rež. Heta Jēlinoja / 4’20” / Somija / 2016
Negaidīts zvans pie durvīm. Kā lai tās atver, ja dzīvoklī valda milzu nekārtība?!

Kaisas apburtais mežs / Kuun metsän Kaisa
rež. Katja Gaurilova / 88′ / Somija / 2016
Ieteicamais vecums: 9+
Pagājušā gadsimta 30. gados šveiciešu rakstnieks Roberts Krotets, uzklausot slimības laikā neparastos sapņos redzētā aicinājumam, devās uz Lapzemi. Viņš iemantoja tur mītošo sāmu uzticību un uz mūžu sadraudzējās ar Kaisu — tautas stāstnieci, pareģi un dziesminieci. Līdz pat 70. gadiem viņš kopā ar spāņu fotogrāfu Enriki Mendesu veica audio ierakstus un uzņēma kino materiālu, kas nesen pēc ilgiem meklējumiem nonāca režisores Katjas Gaurilovas — Kaisas mazmazmeitas — rokās. Tā radās šī poētiskā filma par zemi, kur saplūst sapņojums un īstenība, un par ļaudīm, kam Otrais pasaules karš atņēma vēsturiskās mājas un dzīvesveidu.

3. AUGUSTS
Uz veselību! / Na zdrowie!
rež. Paulīna Ziulkovska / 5′ / Polija / 2018
Viens šķaudiens, divi šķaudieni… Pēc neilga brīža šķauda jau visa pilsēta!

Aiz zilajām durvīm / Za niebieskimi drzwiami
rež. Mariušs Palejs / 99′ / Polija / 2016
Ieteicamais vecums: 7+
Dodoties ilgi gaidītajās brīvdienās, vienpadsmit gadus vecais Lukašs ar māti iekļūst autoavārijā. Kamēr viņa mamma atrodas slimnīcā, par puisēnu rūpējas krustmāte Agate — radiniece, kuru Lukašs nekad agrāk nebija saticis. Viņas mājā Lukašam atvēlētajā istabā ir kādas īpašas durvis, aiz kurām atrodas cita, krāsām un iztēles bagāta pasaule.
Aiz zilajām durvīm ir viena no veiksmīgākajām bērnu filmām Polijā, kur to kinoteātros apmeklējuši vairāk nekā 215 000 skatītāju. Filmas seansu nodrošina Polijas Republikas vēstniecība Latvijā.

4. AUGUSTS
Trokšņotājs / Triuksmadarys
rež. Karolis Kaupinis / 15′ / Lietuva, Zviedrija / 2014
Neliela Lietuvas ciema skola gaida apmeklētājus no Izglītības ministrijas, kuri atvedīs jaunu zvanu. Zvans nav vienīgais, kā skolai trūkst — turpmākai tās pastāvēšanai ir nepieciešams lielāks skolēnu skaits…

Paukotājs / Miekkailija
rež. Klauss Here / 99’/ Somija, Igaunija, Vācija / 2015
Ieteicamais vecums: 9+
Talantīgais igauņu paukotājs Endels, bēgot no Padomju Savienības slepenpolicijas represijām piecdesmito gadu sākumā, bija devies svešumā, bet nu ir spiests atgriezties dzimtenē. Viņš nodibina paukošanas skolu igauņu bērniem, tomēr drīz vien vajātāji viņu atrod un Endelam nākas izvēlēties — turpināt darbu un turēt savu solījumu audzēkņiem, vai pakļaut briesmām savu dzīvību.
Paukotājs 2016. gadā saņēma nomināciju Zelta Globusam labākās ārzemju filmas kategorijā un kļuva par Somijas izvirzīto pretendentu uz Oskara nomināciju.

5. AUGUSTS
Manivalds / Manivald
rež. Kintisa Lundgrēna / animācija, 13′ / Kanāda, Horvātija, Igaunija / 2017
Manivalds ir 33 gadus veca lapsa, kurš dzīvo kopā ar savu pensionēto un neizturami valdonīgo māti. Taču viņu rāmā dzīve sagriežas kājām gaisā brīdī, kad saplīst veļas mašīna.

Senekas diena / Senekos diena
rež. Kristijons Vildžūns / 106′ / Lietuva, Latvija, Igaunija, Krievija / 2016
Ieteicamais vecums: 9+
Viļņa, 1989. gads. Trīs astoņpadsmit gadus veci draugi nodibina Senekas brālību ar moto: “Dzīvo katru dienu tā, it kā tā būtu pēdējā.” Laikā, kad tauta sadodas rokās un izveido Baltijas ceļu, brālība izjūk mīlas trīsstūra dēļ.
Ir pagājuši divdesmit pieci gadi. Viens no brālības dalībniekiem atzīst, ka ir nodevis jaunības ideālus, un meklē tam iemeslus sevī.

Visas filmas tiks demonstrētas ar subtitriem latviešu valodā.

Vairāk informācijas par pasākumu: Facebook.

Valmieras vasaras teātra festivāla programma: valmierasfestivals.lv.

Vairāk informācijas par Valmieras vasaras teātra festivālu: Lija Ozoliņa festivals@valmiera.lv

 

Šogad Rīgas Starptautiskais kino festivāls noritēs no 18. līdz 31. oktobrim kinoteātros Splendid Palace, K.Suns un Kino Bize. Festivāla ietvaros notiks vairāk nekā 100 filmu seansi 13 programmās, ko papildinās lekcijas, diskusijas un citi pasākumi.

Vairāk informācijas par RIGA IFF:

Elīna Kanela
RIGA IFF Mediju koordinatore
E: press@rigaiff.lv
M: +371 26 565 652

 

2.08.2018.

02/08/2018