Arhīvs

Riga IFF izziņo pilnu programmu

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) norisināsies no 7. līdz 17. septembrim kinoteātrī “Splendid Palace”, kā arī – “Cafe Film Noir”, “Kino Bize”, “K.Suns” un Kaņepes Kultūras centrā. Festivālā šogad tiks izrādītas vairāk nekā 120 filmas deviņās programmās, jau otro gadu norisināsies arī starptautisks filmu tirgus, izglītojoši pasākumi un sarunas, bet noslēgumā tiks pasniegtas balvas pilnmetrāžas kino, īsfilmu un mūzikas video kategorijās. Pilna festivāla filmu programma un biļetes pieejamas www.rigaiff.lv, savukārt liela daļa festivāla pasākumu apmeklētājiem pieejami par brīvu.

 

Festivāls sāksies ar RIGA IFF FORUM – starptautisku filmu tirgu, kurš šogad fokusējas uz Eiropas kino projektiem bērnu auditorijai, kā arī – sadarbojoties ar festivālu Artdocfest – uz Austrumeiropas dokumentālo filmu projektiem. Festivāla pirmais seanss ceturtdien, 7. septembrī – ASV studējušās jaunās režisores Žanetes Skarules ilgus gadus tapušais dokumentālais stāsts par latviešu arhitekta vērienīgo projektu Ķīnas kalnos, filma Lidojošo mūku templis. Savukārt festivāla atklāšanas pasākumā piektdien, 8. septembra vakarā tiks piedāvāts ne vien kino, bet arī mūzika – komponists Platons Buravickis koncertā ieskaņos kino projektu, kuru Losandželosas Echo Park Film Center dibinātāju vadībā uz 16mm filmas veidojuši 24 mākslinieki, rakstnieki, fotogrāfi, arhitekti, dizaineri – Sound We See: Rīga / Skaņa, ko redzam: Rīga.

Festivāla pirmās nedēļas nogales rīti un pēcpusdienas atvēlētas ģimenēm un bērniem – Splendid Palace “ieņem” programma KIDS WEEKEND, kurā šogad gan vairākas pilnmetrāžas filmas dažādu vecumu bērniem un viņu vecākiem (ieskaitot pat “šausmeni” – Zviedrijā veidoto ģimenes piedzīvojumu filmu 213. istaba), gan animācijas īsfilmu programma pašiem jaunākajiem skatītājiem, kuras vieskuratori – iemīļoto Lupatiņu veidotāji Sabīne Andersone un Edmunds Jansons. Viņu jaunā animācijas īsfilma Bize un Neguļa arī piedzīvos pirmizrādi festivālā.

Festivāla starptautiskajā pilnmetrāžas filmu konkursa programmā (RIGA IFF FEATURE FILM COMPETITION) šogad dažādu tehniku un žanru filmas no Baltijas jūras reģiona, tostarp – arī austrumnieciski ziemeļniecisks pārsteigums Samurajs Rauni, kura autors Mika Rete arī viesosies Rīgā. Festivālu apmeklēt plāno arī Daniels Jozefs Borgmans – konkursā iekļautās Dānijā veidotās filmas Mīlošā Pia režisors. Tāpat Rīgā satiksim arī Lukašu Rondudu (konkursa filma Mīlestības sirds), Aleksandru Vartanovu (kurš uzdrošinājies ekranizēt Maksima Gorkija Vasarniekus), 2015. gada festivāla konkursa filmas Ne savā dabā autoru Ūli Jēveru (šogad – ar jauno filmu Skats no balkona), Alīnu Griniūti (Lietuvā veidotās Drānas paradīzei autori), Juliānu Radlmaijeru (konkursa filma Buržuāzijas aprindu suņa paškritika). Jau ziņots, ka šogad pilmetrāžas filmu konkursā iekļauta arī Kristas Burānes dokumentālā filma par Andri Freibergu – Pasaka par tukšo telpu.

“Festivāla festivālu programmā” RIGA IFF SELECTION, ar kuras palīdzību Latvijas skatītājs koncentrētā veidā var iepazīties ar interesantāko pasaules kinofestivālos, šogad gaidāma arī Aritmija – krievu tā saucamā jaunā viļņa režisora Borisa Hļebņikova jaunā filma. Latvijas pirmizrāde – ar filmas režisora piedalīšanos! Baltijas pirmizrādi piedzīvos festivāla mīluļa Joahima Trīra jaunā Telma, intriģējošs trilleris – mīlasstāsts, kurā režisors atradis vietu arī mistikai. Īpašs notikums solās būt Manifests – mākslinieka Juliana Rozefelta un aktrises Keitas Blānšetas veltījums mākslinieka manifesta fenomenam. No videoinstalācijas tas šogad pārtapis pilnmetrāžas filmā, kurā aktrise iemiesojas 13 dažādos tēlos – vīriešos, zinātniekos, ziņu moderatoros, bezpajumtniekos, rokzvaigznēs, sākumskolas skolotājās.

Programmā ARTDOCFEST/RIGA, kā allaž – ne vien izaicinoša dokumentālā kino programma, bet arī vairākas apaļā galda diskusijas ar filmu veidotāju, starptautisku mediju un viesu piedalīšanos. Programmas atklāšanā sestdien, 9. septembrī – režisores Veras Kričevskas Krievijā asas emocijas uzjundījusī filma par Borisu Ņemcovu – Pārāk brīvs cilvēks.

Jau ziņots, ka īpašā seansā festivālā šogad tiks izrādīta dokumentālā filma par elektroniskās deju mūzikas kultūras pirmsākumiem Latvijā – Deju laikmets. Uz Rīgu plāno doties ne vien viens no galvenajiem filmas varoņiem – Indulis Bilzēns, bet arī Maksimilians Lencs (Westbam) un Artēmijs Troickis, kura dīdžejsets paredzēts uzreiz pēc pirmizrādes – Kaņepes Kultūras centrā.

Filmu programma un biļetes iepriekšpārdošanā  – www.rigaiff.lv, festivāla jaunumi – www.facebook.com/rigaiff

RIGA IFF top ar ES programmas „Radošā Eiropa – MEDIA”, Nacionālā Kino centra, Rīgas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

RIGA IFF mediju koordinatore Anna Macko
00 371 25443216
press@rigaiff.lv

22.08.2017.

23/08/2017