Arhīvs

RIGA IFF izziņo atklāšanas notikumu

Pēc diviem mēnešiem, 8. septembrī – Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) atklāšanas vakarā – kultūras un mākslas portāls “Arterritory.com” sadarbībā ar Losandželosas mediju mākslas organizāciju “Echo Park Film Center” pirmizrādīs kinematogrāfiski muzikālu, audiovizuālu ASV un Latvijas kopprojektu uz 16mm filmas “Sound We See: Riga / Skaņa, ko redzam: Rīga”. Biļetes jau pieejamas festivāla mājaslapā.

Kopā ar Echo Park Film Center vadītājiem, režisoru Paulo Davanco (Paolo Davanzo) un Līsa Marra (Lisa Marr) darbu pie kinematogrāfiska stāsta par šodienas Rīgu uzsākuši 24 rīdzinieki – mākslinieki, fotogrāfi, mūziķi, rakstnieki (Agnese Krivade, Aigars Bikše, Anda Lāce, Ansis Starks, Atis Jākobsons, Evelīna Ozola, Gunārs Binde, Ieva Epnere, Jānis Putniņš, Karlīna Vītoliņa, Katrīna Neiburga, Kristiāns Brekte, Krišs Salmanis, Maija Kurševa, Mārtiņš Grauds, Miķelis Baštiks, Miķelis Putniņš, Pauls Bankovskis, MAREUNROL’S, Sergejs Timofejevs, Odrija Fišere, Signe Birkova, Viesturs Meikšāns un Andris Freibergs). Dažādo mākslas disciplīnu pārstāvji kopīgi apgūs 16mm filmu tehniku un iemūžinās katrs savu Rīgu vienas diennakts garumā. Projekta dalībnieku materiāls vēlāk tiks samontēts 24 minūšu melnbaltā īsfilmā – emocionālā ceļojumā cauri pilsētai, kuru muzikāli iedzīvinās komponists Platons Buravickis. Pirmizrāde RIGA IFF atklāšanas vakarā vienlaikus būs arī koncerts, jo Buravicka komponētā mūzika neskanēs ierakstā, bet tiks interpretēta vienlaikus ar attēlu uz ekrāna.

“Rīga vienmēr bijusi ārkārtīgi kinematogrāfiska pilsēta, taču tieši dalībnieku personīgā pieredze un novērojumi ļaus mums nokļūt tai tuvāk, ielūkoties aiz “fasādes”. Katra filmas minūte ietvers vizuālu un saturisku kodu, ko tās veidotājs vēlējies nodot un izstāstīt, atstājot liecību par savu laiku, telpu un cilvēkiem,” stāsta projekta kuratore Žanete Skarule.

Echo Park Film Center līdzīgus projektus jau realizējuši Tokijā, Roterdamā, Londonā, Seulā, Berlīnē, Mehiko, Vankūverā un citviet, ik reizi atklājot ko jaunu gan par pilsētu tās daudzveidībā, gan arī par kino mākslas poētisko potenciālu, kurš projekta ietvaros top pieejams ne vien kinematogrāfistiem, bet arī citu mākslas jomu pārstāvjiem. Lai gan projekta pamatā ir jau pagājušā gadsimta sākuma dižgaru Valtera Rutmana un Dzigas Vertova aizsāktais pilsētas simfoniju žanrs, Sound We See konceptuāli iet tālāk – iesaistot tik dažādās personības un skatītājam pilsētu rādot kā patiešām dzīvu, dinamiski funkcionējošu organismu.

“Strādāt ar 16mm filmu – mūsdienās tā ir ekskluzīva iespēja. Vairumam dalībnieku šī būs pirmā pieredze darbā ar analogo filmu veidošanas procesu. Tieši neizbēgamais nejaušības aspekts un pārsteigums, ieraugot paša iemūžinātu kadru pēc filmas attīstīšanas, padara procesu un arī rezultātu tik aizraujošu,“ projekta norisi raksturo Arterritory.com galvenā redaktore Daiga Rudzāte.

Biļetes uz projekta pirmizrādi RIGA IFF atklāšanas ietvaros Splendid Palace Lielajā zālē – ierobežotā skaitā pieejamas rigaiff.lv

Projekts Skaņa, ko redzam: Rīga top ar Baltijas – Amerikas Brīvības Fonda, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Live Riga atbalstu, sadarbībā ar studiju Lokomotīve, Baltic Analog Lab un Ērenpreiss velosipēdu darbnīcu.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls top ar ES programmas Radošā Eiropa – MEDIA, Nacionālā Kino centra, Rīgas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

10.07.2017.

10/07/2017