Arhīvs

RIGA IFF aicina strādāt KIDS WEEKEND žūrijā

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) pirmajā nedēļas nogalē, 9. un 10. septembrī, kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies bērnu filmu un pasākumu programma KIDS WEEKEND. RIGA IFF aicina 7 – 13 gadus vecus interesentus līdz 23. augustam pieteikties dalībai bērnu žūrijā.

Bērnu žūrija arī šogad izraudzīs labāko no KIDS WEEKEND programmas filmām un tai piešķirs balvu. Lai pieteiktos dalībai žūrijā, pretendentiem jānofilmējas līdz 2 minūtēm garā video vai jāuzraksta recenzija, kurā jāizklāsta viedoklis par sev tuvu filmu vai kādu no latviešu kinodarbiem, kas noskatāms portālā filmas.lv. Video vai rakstiskais pieteikums līdz 23. augustam jānosūta KIDS WEEKEND kuratorei Kristīnei Simsonei uz e-pasta adresi kristine@rigaiff.lv. Video vēlams izmantot kādu no video augušupielādes pakalpojumiem (YouTube, Instagram, Vimeo vai Facebook), e-pastā iekļaujot saiti uz video, savukārt recenzijas iekļaujamas arī pašā vēstulē.

Žūrijas dalībnieki tiks izraudzīti konkursa kārtā. Pretendentiem un žūrijas dalībniekiem būs iespēja piedalīties arī RIGA IFF ietvaros norisošajās bērnu filmu projektu prezentācijās un, klātienē tiekoties ar filmu veidotājiem, izteikt savu viedokli un vērtējumu par viņu topošajiem kinodarbiem.

RIGA IFF bērnu žūrijas dalībniekiem būs iespēja:
– iegūt festivāla akreditācijas karti;
– kopā ar vienu no vecākiem skatīties KIDS WEEKEND filmas no īpaši žūrijai rezervētām vietām;
– piedalīties festivāla noslēguma ceremonijā.
– saņemt festivāla suvenīrus.

RIGA IFF bērnu žūrijas dalībnieku pienākumos ietilps:
– KIDS WEEKEND filmu seansu apmeklējums 9. un 10. septembrī;
– dalība RIGA IFF bērnu žūrijas apspriedēs;
– kopā ar pārējiem žūrijas pārstāvjiem izvēlēties labāko filmu un tās veidotājiem pasniegt balvu;
– pārstāvēt festivālu un žūriju komunikācijā ar medijiem.

Šogad KIDS WEEKEND programmā īpaša vieta ir atvēlēta tieši animācijai. Pirmizrādi piedzīvos studijā Atom Art tapusī animācijas īsfilma Bize un Neguļa, ko režisējis pazīstamā cikla Lupatiņi režisors Edmunds Jansons. Sadarbībā ar Edmundu Jansonu un Lupatiņu producenti Sabīni Andersoni ir tapusi arī animācijas īsfilmu izlase pašiem jaunākajiem — pirmsskolas vecuma skatītājiem. Lupatiņu veidotāji ir uzņēmušies vieskuratoru lomu un atlasījuši 11 animācijas īsfilmas, izvēloties tās, kuras paši labprāt skatītos kopā ar saviem bērniem. Tiks izrādīta arī pašmāju godalgotā animatora Nila Skapāna jaunākā filma Mūsu ome rullē!.

Domājot par skolas vecuma bērniem, programmā, kā ierasts, būs iekļautas arī jaunākās pilnmetrāžas filmas no dažādām Eiropas valstīm. Pirmo reizi tiks izrādīta arī kinoklasika bērniem — Lietuvā 1969. gadā tapusī ģimenes drāma Skaistule. Pirms seansa paredzēta īsa ievadlekcija, tādā veidā jaunajai publikai ļaujot paplašināt redzesloku un uzzināt laikmeta, arī filmas kontekstu, uzsverot būtiskākās ar kinodarbu un tā tapšanu saistītās tēmas. Programmā iekļautas jaunākās filmas no Zviedrijas — šausmu filma pusaudžiem 213. istaba, piedzīvojumu stāsts par tālajiem ziemeļiem Mākoņpuika (Beļģija), kā arī nīderlandiešu road movie jeb ceļojuma filma Diena, kad mans tēvs pārvērtās par krūmu.

Pirms un pēc filmu seansiem mazie filmu baudītāji ir aicināti atpūsties rotaļu zonā, kas tapusi sadarbībā ar Mazo ekspertu skolu un interjera salonu Mokka, kā arī izbaudīt Brain Games sarūpētās spēles. Lai filmas nav jāpiedzīvo ar tukšu vēderu, kinoteātra priekšpagalmā varēs nobaudīt RIGA IFF draugu – Mākoņa uz vietas svaigi ceptās vafeles un atsvaidzinošo, bezalkoholisko punšu.

Vairāk informācijas par biļetēm, kā arī KIDS WEEKEND seansu programmu iespējams apskatīt festivāla mājaslapā.

Aizvadītā gada RIGA IFF KIDS WEEKEND videožurnāla epizode apskatāma YouTube sižetā.
Ieskats 2016. gada festivāla norisē un bērnu žūrijas darbībā atrodams ŠEIT.

7.08.2017.

07/08/2017