Arhīvs

Rīdzenes ielā apskatāma fotoizstāde par filmu “Maģiskais kimono”

No 4. līdz 24. septembrim tirdzniecības centrā “Galerija Centrs” skatāma Jāņa Vēliņa fotoizstāde “Paralēli. Maģiskais” – kadri un aizkadri no Māra Martinsona spēlfilmas “Maģiskais kimono”, kuras uzņemšana notika Latvijā un Japānā. Ar šo izstādi tiek uzsākts filmas pirmizrādes pasākumu cikls; filma gaidāma no 1. decembra kinoteātros visā Latvijā.

 

“Paralēls. Pēc definīcijas tas ir tad, kad nav kopīgu punktu. Procesi, notikumi vai fiziski lielumi, kas atrodas vienā plaknē, tiem ir kopīgs virziens, bet tie nekad nekrustojas”. Savu paralēli notikumā ir vilcis arī Jānis Vēliņš filmas Maģiskais kimono uzņemšanas laukumā.

“Filmēšanas laukumu varētu pielīdzināt dzīvam organismam. Iedomājaties simtkāji, kuram katra kāja ir kāds no filmēšanas komandā iesaistītajiem, un tā ķermenis ir katra nofilmētā sekunde, kas var realizēties tikai tad, kad visas kājas sinhroni dara sev paredzēto darbu. Varbūt pat reizēm pirmā kāja neredz, ko dara pēdējā, bet abas ir vienlīdz svarīgas, lai nokļūtu galamērķī – pie gatava un samontēta materiāla. Bet te nu ir viens āķis. Fotogrāfs šajā hierarhijas totēmā atrodas pašā, pašā apakšā. No viņa nav atkarīga ne sekundes simtdaļa uz ekrāna. Nekas no tā, ko viņš uz laukuma dara, nepienes tiešu labumu simtkāja uzdevumam. Tā ir ļoti smalka deja uz šauras virves – nenokaitināt komandu, netraucēt aktieriem, neiejaukties procesā. Bet novērot. Redzēt paralēli režisora un operatora vīzijai. Sniegt paralēlu, alternatīvu dimensiju. Paralēls. Tas ir tad, kad nav kopīgu punktu. Bet varbūt šoreiz tie tomēr krustojas? Varbūt šīs ir maģiskās paralēles?” jautā fotogrāfs Jānis Vēliņš.

“Fotoizstāde Paralēli. Maģiskais ir trešā reize, kad paralēli kādai no manām filmām tiek veidota arī izstāde. Mani nepamet gandarījuma sajūta, ka manā stāsta veidošanā ir vēl kāds cilvēks, kas rada paralēlu stāstu, izvēloties fotogrāfiju kā mākslas izpausmes veidu. Tā ir iespēja atklāties pilnīgi citam radošam skatījumam, kas filmas stāstam izveido citu dimensiju un atklāj filmēšanas aizkulises, atainojot radošo grupu arī kā lieliskus personāžus,” atklāj filmas Maģiskais kimono režisors Māris Martinsons.

“Filmas uzņemšana un mana iesaistīšanās kā aktierim bija neaizmirstama pieredze. Pie manis nāk mieloties filmas galvenā varone, kas turklāt vēl ir japāniete, un ne vienu reizi vien saka, ka es gatavoju garšīgi, tādējādi iesaistot mani filmēšanas procesā. Kas vēl burvīgāks var būt, jo mana ikdiena rit virtuvē, nevis prožektoru gaismās. Tā bija patīkama pārmaiņa manā ikdienā, kas vainagojusies ne tikai skaistā filmā Maģiskais kimono, kuru gaidu ar nepacietību, bet arī fotoizstādē,” atklāj pavārs Mārtiņš Sirmais, kas ir arī viens no filmas “Maģiskais kimono” aktieriem.

Maģiskais kimono ir reizē gaišs un smeldzīgs stāsts par divu tuvu cilvēku pēdējo ceļojumu kopā. Pusmūža sieviete Keiko (lomā – Latvijā jau pazīstamā japāņu aktrise Kaori Momoi) nespēj atvadīties no savas pagātnes, un, nonākot Rīgā, lai piedalītos grandiozā kimono šovā, viņai nākas atrisināt smeldzīgās attiecības ar zudušo vīru. Spēlfilmas darbība notiek Rīgā un Rundālē, kā arī Japānas pilsētā Kobē.

Latvijas pusi filmā Maģiskais kimono pārstāv arī Artūrs Skrastiņš, Andris Keišs, Alise Polačenko, Andris Bulis, Līga Liepiņa, kā arī grupa Prāta vētra.

Papildus informācija:
Inga Zālīte
Krukfilms mediju pārstāve
00 371 28687743
izalite@gmail.com

6.09.2017.

 

06/09/2017