Arhīvs

Režisors Aleksandrs Hāns pabeidz darbu pie jaunās filmas

Aleksandrs Hāns pabeidz darbu pie jaunās filmas Monsieur Tauriņš, kurā galveno lomu atveido latviešu aktieris Gundars Āboliņš.

Šobrīd noris fināla darbi Rīgā dzimušā austriešu, vācu režisora Aleksandra Hāna (Alexander Hahn) filmai Monsieur Tauriņš.

Filma ir optimistisks stāsts, kas balstīts uz patiesiem notikumiem par kādu Latvijā dzīvojošu vācu valodas skolotāju Gunāru Tauriņu, kurš ekonomiskās krīzes laikā pieņem dīvainu darba piedāvājumu.Viņa uzdevums ir Francijā atrast māju kādam latviešu bagātam uzņēmējam. Savā neparastajā komadējumā Gunārs Tauriņš iepazīstas ar kādu mīlā sirgstošu vācieti Janu, kurš ir pilnīgs dīvainis, un aizraujas ar atomelektrostaciju pētniecību. Gunārs nokļuvis ārzemēs aizmirst savu galveno uzdevumu kādēļ tur nonācis un bezbēdīgi bauda vasaras pēdējas dienas. Darba devējs pārtrauc ar viņu darba attiecības un tā Gunārs nonāk neapskaužamā situācijā Bretaņas pludmalē…
Filmas galveno varoni Gunāru Tauriņu atveido pazīstamais latviešu aktieris Gundars Āboliņš. Filmā piedalās arī krievu izcelsmes Parīzē dzīvojošā aktrise Maša Maškina (Masha Maskina) un vācu aktieris Markus Boestflaiš (Markus Boestfleisch) .

Filmas režisors Aleksandrs Hāns par filmu saka: “Filma tika uzņemta road movie stilā un ir interesants pilnmetrāžas un dokumentālas filmas apvienojums “.

Apmeklējot ikgadējo Berlīnes festivālu starptautiskie festivālu rīkotāji jau ir izrādījuši interesi par A.Hāna jauno filmu. Filmas Monsieur Tauriņš pirmizrāde Latvijā plānota rudenī.

Režisors Aleksandrs Hāns (Alexander Hahn) latviešu auditorijai zināms ar tādām filmām kā Jāņu nakts (Midsummer Madness) un Pēdējais padomju stāsts (The Last Soviet Movie). Filma Jāņu nakts jau veiksmīgi apceļojusi daudzu valstu kinoteātrus un patreiz tās dvd izdota Amerikā.

                             Monsieur Tauriņš

24/02/2011