Arhīvs

Režisora Mišela Oslo meistardarbnīca Rīgā

Festivāla „Francijas pavasaris” ietvaros 3. un 4. maijā Rīgā viesosies franču animācijas filmu režisors, mākslinieks un scenāriju autors Mišels Oslo, vadot meistardarbnīcu topošajiem animācijas filmu veidotājiem.

Tās ietvaros režisors iepazīstinās ar savu pieredzi divu radikāli atšķirīgu animācijas tehniku lietošanā (3D un aplikāciju tehnika), demonstrējot fragmentus no filmām. Atsevišķa sadaļa tiks veltīta filmu izplatīšanai, filmas materiāla izmantošanai interaktīvu disku veidošanā u.tml. Meistardarbnīca notiks Rīgas Kinomuzeja telpās.


Norises vieta:
Rīgas Kino muzeja telpās, Vecrīgā, Peitavas ielā 10/12 (ieeja no

Mazās Peitavas ielas pretī Galerijai Daugava)

Norises laiks: Ceturtdien, 2007. gada 3. maijā, no plkst. 10:00 – 15:00

Piektdien, 2007. gada 4. maijā, no plkst. 10:00 – 14:00

Semināra valoda: Angļu

Dalības maksa: NAV

Programmā:

Meistardarbnīca tiks veidota, izmantojot 2 filmas – režisora pirmo filmu Trīs izgudrotāji (Les Trois Inventeurs, 1980) un jaunāko filmu Azurs un Asmārs (Azur et Asmar, 2006):

  • Divas radikāli atšķirīgas animācijas tehnikas: filmu Azurs un Asmārs (Azur et Asmar, 2006) – 3 D animācijas pilnmetrāžas filma un Trīs izgudrotāji (Les Trois Inventeurs, 1980) – aplikāciju tehnikā veidotā īsfilma.

  • Režisora stāstījums par filmu tapšanu no ieceres līdz ražošanai.

  • Režisora analīze par filmu izplatīšanu.

  • Ko vēl var darīt ar filmu? Filmas materiāla izmantošana interaktīva diska veidošanā.

  • Filmu skatīšanās un to veidošanas materiālu demonstrācija.

  • Diskusija ar semināra dalībniekiem par Mišela Oslo pieredzi.

  • Mišela Oslo komentāri par dalībnieku animācijas filmu idejām.

Īsumā par Mišelu Oslo:

Viens no Francijas spilgtākajiem un atzītākajiem animācijas filmu režisoriem.

Dzimis Francijā, bērnību pavadījis Gvinejā, tad atgriezies Francijā un darba gaitas uzsācis Parīzē, kur strādā joprojām. Pabeidzis mākslas studijas, Mišels Oslo nolēma veidot karjeru animācijas filmu pasaulē. Sākotnēji franču animācijas filmu režisors un mākslinieks ir veidojis īsfilmas, animācijas seriālus un reklāmas filmas. Visām savām filmām Oslo pats ir rakstījis scenārijus un veidojis tēlus. Jau pirmā profesionāli veidotā īsfilma Trīs izgudrotāji (Les Trois Inventeurs, 1980) – ieguva kritikas atzinību – tika apbalvota ar britu Oskaru – Britu kino un TV akadēmijas (BAFTA) balvu. Par 1982. gadā radīto īsfilmu Teika par nabaga kuprīti (La Légende de pauvre bossu) M. Oslo tika piešķirta augstākā Francijas kino balva Cēzars.

1994. gadā, četrdesmit piecu gadu vecumā, M. Oslo ķērās pie savas pirmās pilnmetrāžas animācijas filmas Kirikū un burve (Kirikou et la sorcière) veidošanas. Par impulsu kalpoja bērnībā Āfrikā pavadītais laiks – no sešu līdz divpadsmit gadu vecumam M.Oslo pavadīja Gvinejā, kur viņa vecāki strādāja par skolotājiem. No šejienes arī atmiņas – afrikāņu tautas pasakas par puisīti Kirikū un viņa piedzīvojumiem. 1998. gadā filma tika pabeigta un ieguva nedalītu publikas mīlestību un kritiķu atzinību. Šīs filmas panākumi nodrošināja Mišelam nākamo nopietno piedāvājumu, kas atkal guva milzu atsaucību – Prinči un princeses (Princes et princeses, 2000). Vēlāk Oslo atgriezās pie sava varoņa Kirikū. Filmas otrā daļa Kirikū un zvēri (Kirikou et les bêtes sauvages) nāca klajā 2005. gadā un tika izrādīta Starptautiskajā Kannu filmu festivālā. Gan filmas Kirikū un burve, gan Kirikū un zvēri tapšanā iesaistījušies latviešu animācijas filmu veidotāji – studiju Rija un Jet Media pārstāvji.

No 1994. līdz 2000. gadam M. Oslo bija Starptautiskās Animācijas filmu asociācijas prezidents.

2006. gadā klajā nāca Mišela nākamā filma Azurs un Asmārs (Azur et Asmar, 2006), 3D animācijas tehnikā veidots stāsts par draudzību un dažādu kultūru līdzās pastāvēšanu. Šogad Mišels ir pievērsies jaunai sfērai – pielietojot dažādas tehnikas, radījis mūzikas klipu islandiešu dziedātājai Bjorkai. Savukārt, oktobrī Casino de Paris būs pirmizrāde mūziklam, kura pamatā ir stāsts par Kirikū.

Tuvākā informācija: intars.gegusts@nfc.gov.lv; Tel. 7358857

02/05/2007