Arhīvs

Pusanas kinofestivālā pasaules pirmizrāde Gata Šmita spēlfilmai ”Seržanta Lapiņa atgriešanās”

Pusanas starptautiskajā kinofestivālā, kas notiek no 7.–15. oktobrim Dienvidkorejā, pasaules pirmizrādi piedzīvo režisora Gata Šmita komēdija Seržanta Lapiņa atgriešanās. Latvijā filma būs skatāma no 26.novembra.

Seržanta Lapiņa atgriešanās ir asprātīgs mūsdienu sabiedrības portretējums, kurā sešu rīdzinieku dzīves savijas negaidītu notikumu virpulī. Galvenās lomas filmā atveido Jaunā Rīgas teātra trupas kodols – Andris Keišs, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Baiba Broka, filmā piedalās arī dziedātāja Lily.

Pusanas SKF ir nozīmīgākais kino festivāls Āzijā. Pirms trim gadiem tajā tika izrādīta filma Vogelfrei (2007); viens no tās četriem režisoriem ir Gatis Šmits. Vogelfrei tika atzīta par labāko pilnmetrāžas spēlfilmu 2007. gada festivālā Lielais Kristaps; Kristapa statuetes 2005. gada festivālā par labāko īsfilmu un labāko režiju saņēma Šmita īsfilma Aģents iemīlas (2004).
 
Gatis Šmits pazīstams arī kā vairāku teātra izrāžu režisors – 1906. Trakāk vēl kā piektā gadā (Nacionālajā teātrī), Tas notika ar viņiem (Jaunajā Rīgas teātrī), Naži vistās (Dailes teātrī), opera Augļu koks ir Jāzeps un mūzikls Nožēlojamie / Les Miserables.
 
Filmas Seržanta Lapiņa atgriešanās scenārija autors ir Jānis Nords, kura pirmā spēlfilma Amatieris (2008) izpelnījās lielu publikas ievērību un saņēma Lielā Kristapa balvu par labāko debiju. Filmas operators ir Ņujorkā dzīvojošais korejietis Supums Sons (Soopum Sohn), kostīmus veidojusi modes māksliniece Keita, mūzikas autors ir Kārlis Lācis.
 
Filma Seržanta Lapiņa atgriešanās tapusi studijā Tanka sadarbībā ar Zviedrijas kompāniju Solid Entertainment un ar Nacionālā Kino centra atbalstu.
 

                Seržanta Lapiņa atgriešanās

12/10/2010