Arhīvs

Programma “IFFR Live” kinoteātrī “Kino Bize”

No 27. janvāra līdz 29. janvārim kinoteātrī “Kino Bize” notiek “IFFR Live” – sešu pasaules filmu Latvijas pirmizrāžu programma, kas 46. Roterdamas Starptautiskā kinofestivāla laikā vienlaikus norisinās gandrīz 50 kinoteātros visā Eiropā un šogad arī citos pasaules reģionos.

Nekas nelīdzinās kinoteātrī kolektīvi baudītam labas filmas seansam, tomēr arī šo pieredzi iespējams pilnveidot! Apmeklējot IFFR Live seansus kinoteātrī Kino Bize, būs iespēja pievienoties tūkstošiem citu skatītāju. IFFR Live programmas ietvaros no 27. līdz 29. janvārim notiks lielākie filmu festivāla seansi pasaulē, straumējot filmas tieši no Roterdamas (Nīderlande).

IFFR Live programmā piedalās vairāk nekā 45 kinoteātri visā pasaulē – no Roterdamas līdz Sarajevai, no Singapūras līdz Rīgai, kinoteātrim “Kino Bize”. Attālumi tiek pārvarēti arī ar sociālo mediju palīdzību, un ar Twitter tēmturi #livecinema kinoteātra Kino Bize skatītāji pēc filmām tiešraidē varēs piedalīties diskusijās ar Roterdamas kinozālē uz skatuves uzaicinātajiem filmu veidotājiem un aktieriem, kā arī izbaudīt muzikālus priekšnesumus un citas tiešraides piedāvātās iespējas. Pēc filmas beigām iekārtojieties ērtāk sēdvietās, lai gūtu pilnu festivāla pieredzi!

Roterdamas Starptautiskais filmu festivāls ir viens no būtiskākajiem pasaules mēroga notikumiem kino jomā un spēj mūsdienīgos veidos piedāvāt unikālu filmu programmu, kas pārsvarā neparādās citos lielajos kinofestivālos Berlīnē, Kannās un Venēcijā. Festivāls janvāra beigās norisināsies jau 46. gadu.

Atskats uz iepriekšējā gada norisi – ŠEIT.

Filmas tiešraidē no Roterdamas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.

IFFR Live programma piektdien pl. 20:00 sāksies ar filmu “Misters Visums” (Mister Universo, 2016) par plēsīgo dzīvnieku dresētāju Tairo, kurš pazaudējis savu laimīgo amuletu. Tas ir neliels metāla gabals, ko saliecis Artūrs Robins – Misters Visums jeb savulaik spēcīgākais vīrietis pasaulē. Līdz ar to aizsākas ceļojums pa vietējā reģiona cirkiem Itālijā, lai atrastu Misteru Visumu un viņa “spēku”.
Filma ieguvusi Lokarno kinofestivāla FIPRESCI un Europa Cinemas žūriju piešķirtās balvas par režisoru spēju sapludināt dokumentālo un aktierkino, lai izstāstītu jauku un cerības pilnu stāstu.

Vēlāk pl. 23:30 pusnakts seansā tiks demonstrēta Alises Lovas (Alice Lowe) melnā komēdija “Priekšlaicīgā atriebība” (Prevenge, 2016). Kamēr dažas grūtnieces ļaujas pārmērīgai kārumu ēšanai, Rūta uzsāk asiņainu slepkavību tūri, ko it kā vada viņas vēl nedzimušais mazulis. Britu režisore un scenāriste Lova komiskajā feministu šausmu filmā “Priekšlaicīgā atriebība” atveido arī galveno lomu.
Deivids Erlihs (David Ehrlich) izdevumā IndieWire raksta: “Maksimāli asiņaina, ar melnu humoru no sākuma līdz beigām un piesūcināta ar hormonālu naidu – “Priekšlaicīgā atriebība” ir teicama pusnakts filma.”

Vairāk par IFFR Live programmu skatiet www.kinobize.lv

PROGRAMMA

Piektdien, 27.01
20:00 – MISTERS VISUMS / MISTER UNIVERSO
Tizza Covi, Rainer Frimmel, Austrija/Itālija, 2016, 90 min.

23.30 – PRIEKŠLAICĪGĀ ATRIEBĪBA / PREVENGE
Alice Lowe, Lielbritānija, 2016, 88 min.

Sestdien, 28.01.
17:00 – MEISTARS / MESTEREN
Charlotte Sieling, Dānija, 2017, 93 min.

21.00 – MĀJAS / HOME
Fien Troch, Beļģija, 2016, 103 min.

Svētdien, 29.01.

17.00 – KĀZAS / NOCES
Stephan Streker, Beļģija/Francija/Luksemburga/Pakistāna, 2016, 95 min.

21.00 – MILZIS / THE GIANT
Johannes Nyholm, Zviedrija/Dānija, 2016, 86 min.
KINO BIZE
Elizabetes 37-2, Rīga

26.01.2017.

26/01/2017