Arhīvs

Producente Linda Krūkle dodas uz “Inside Pictures” Holivudā

Filmu producēšanas kompānijas „Krukfilms” dibinātāja Linda Krūkle ir pirmā pārstāve no Latvijas, kas  pēc vairākām konkursa kārtām tikusi uzņemta prestižajā Londonas Nacionālās filmu un televīzijas skolas veidotajā apmācību programmā filmu profesionāļiem „Inside Pictures”, kas šogad notiek 13. gadu.

Septembra otrajā pusē Linda Krūkle dodas uz Holivudu, lai tiktos ar pasaules vadošo filmu studiju vadītājiem un nozares līderiem. Tur Linda Krūkle turpinās vasaras sākumā uzsāktās mācības, kā arī prezentēs Ziemeļamerikas tirgum kompānijas Krukfilms jaunākos filmu projektus: Latvijas – Japānas kopražojuma filmu Maģiskais kimono, muzikālu drāmu Double drop un komēdiju Lido ar zvaigzni. Līdz ar to var teikt, ka kompānija Krukfilms, kurā producētās spēlfilmas iepriekš izvirzītas sacensībai par ASV Kinoakadēmijas balvu Oskars (Nevajadzīgie ļaudis (2008), Amaya (2010)) un uzņemtas Losandželosā (Oki – okeāna vidū, 2014), atgriežas Holivudā.

Krukfilms producente par Inside Pictures apmācībām stāsta: „Atlases periodā bija jāapliecina ne tikai savs vismaz piecu gadu stāžs filmu nozares projektu vadībā, bet arī motivācija pilnībā ievērot Inside Pictures prasības, piedaloties programmā klātienē un neklātienē 8 mēnešu garumā. Programma ir izveidota, ņemot vērā nepārtrauktās izmaiņas filmu nozarē, tostarp pieaugošo globalizāciju, straujās pārmaiņas tehnoloģijās un finansējumu piesaistes avotos, kā arī pieaugošās konkurences apstākļus, un tā notiek 4 posmos – trīs nedēļas Londonā un viena Losandželosā”.

Redzot milzīgu potenciālu Inside Pictures apmācību programmai, producentes Lindas Krūkles dalību tajā līdzfinansējis Nacionālais kino centrs. Uldis Dimiševskis, NKC vadītājas vietnieks filmu ražošanas jautājumos uzsver: „Šis ir bezprecedenta gadījums – Inside Pictures ir programma, kurā dalībniekus izvēlas pēc ļoti augstiem standartiem, un producente Linda Krūkle ir pirmā dalībniece no Latvijas. Programma veidota pēc strukturizētas un motivētas sistēmas, kurā pasniedzēji ir Eiropas un Amerikas filmu nozares līderi. Mācību laikā dalībnieki ne tikai uzņem informāciju, bet arī programmas ietvaros veido filmu projektus, kam galarezultātā ir iespējamība saņemt finansējumu un atpazīstamību.”

Mācību vizītes laikā tiks prezentēta nule kā pabeigtā pirmā Latvijas – Japānas kopražojuma filma Maģiskais kimono, kuras pirmizrāde Japānā iecerēta 2017. gada pirmajā pusē. Vēl tiks vēstīts par diviem attīstības stadijā esošiem filmu projektiem. Pirmais ir muzikāla drāma Double drop par Austrumeiropas techno-house dīdžeja likteni – viņš, sasniedzot pasaules slavu, zaudē spēju radīt mūziku. Otrs projekts ir piedzīvojumu komēdija ar darba nosaukumu Lido ar zvaigzni, pie kuras strādā Krukfilms režisors Māris Martinsons kopā ar multimediju mākslinieku Arti Dzērvi. Abu tandēms aicina pievienoties arī citus radošus cilvēkus komandai jau šajā etapā.

Režisors Māris Martinsons, uzsākot darbu pie savas pirmās komēdijas Lido ar zvaigzni, kuras stāsta darbība notiek ne tikai Latvijā, bet arī Losandželosā un Honkongā, saka: „Vēlos apvienot savu iegūto pieredzi vairāku gadu garumā no vairākiem aspektiem. Pirmkārt, rodoties idejai par filmu, man bija uzreiz skaidrs, ka vēlos strādāt kopā ar savu draugu Arti Dzērvi gan pie scenārija, gan filmēšanas laukumā. Ar Arti esam strādājuši savā radošās karjeras sākumposmā un jūtu, ka atkal ir laiks kopīgam darbam. Otrkārt, esmu jau filmējis gan Losandželosā, gan Honkongā, mums ir lieliski sadarbības partneri, un šīs vietas pašas dod inspirāciju stāstam.”

Multimediju mākslinieks Artis Dzērve vēsta par radošo darbību ar Māri Martinsonu: „Man jebkāda radoša darba procesa svarīgākā sastāvdaļa ir spēle. Ja es varu izbaudīt spēlēšanās mirkļus, tad man ir patiess gandarījums par darbu. Veidot izrādi, operu, baletu, koncertu vai filmēt filmu, tas man nozīmē spēlēties un eksperimentēt. Un ja šajā procesā ir domubiedri un laba komanda, tad gandarījums ir garantēts! Filma būs par to, kā gadījums un nejaušība ar mums var izspēlēt savu spēli, ieraujot cilvēkus komisku, bīstamu un neticamu notikumu virpulī.”

Filmu producēšanas kompānija Krukfilms fokusējas uz spēlfilmu un dokumentālo filmu veidošanu, radot stāstus, kas spēj šķērsot gan teritoriālās, gan valodas, gan žanra robežas, ar pieredzi filmēt Latvijā, Lietuvā, Honkongā, Īrijā, ASV un Japānā. Divas no Krukfilms producētām filmām – Nevajadzīgie ļaudis (2008) un Amaya (2010) tikušas izvirzītas kā Lietuvas un Latvijas pieteikumi ASV Kinoakadēmijas balvai Labākās ārzemju filmas konkursa kategorijā. Režisors Martinsons saņēmis labākā režisora balvu A klases kategorijas Šanhajas starptautiskajā filmu festivālā.

Vairāk par apmācību programmu Inside Pictureswww.inside-pictures.com

 

Papildus informācija:
Inga Zālīte
Krukfilms mediju pārstāve
Mob.tel.: 28687743
E-pasts: izalite@gmail.com

16/09/2016