Arhīvs

Prestižā Anesī animācijas filmu festivāla programmā iekļautas divas mūsu filmas

Starptautiskais Anesī animācijas filmu festivāls izziņojis festivāla programmu, kura konkursa skatē īsfilmu konkurencē starp 49 atlasītajām filmām iekļauta arī Latvijas un Igaunijas kopražojuma filma, ko veidojuši Vladimirs Leščovs un Kaspars Jancis Villa Antropoff (Lunohod un Eesti Joonisfilm). Ārpus konkursa skatēm festivālā tiks izrādīta Reiņa Pētersona filma Ursus (Atom Art).

Villa Antropoff ir stāsts par kādu vīrieti, kurš pamet savu nabaga māju, lai atrastu veiksmi un mīlestību. Pārvarējis grūtības ceļā uz sapņu zemi, piekusis un lielā badā, viņš sasniedz savu mērķi – visu, par ko sapņojis.

Taču… vai tas tiešām ir tas, ko viņš bija vēlējies?
 
Savukārt filmas Ursus galvenais tēls ir lācis, kurš strādā cirkū par akrobātu-motociklistu, bet ilgojas pēc mežonīgās dabas un meža, jo tur, kā viņam šķiet, mīt viņa īstā laime. Kādu dienu Lācis nolemj visu pamest un dodas uz mežu. 

Kopumā šogad Anesī festivālā tika pieteiktas2 374 filmas (pilnmetrāžas filmas neieskaitot), no kurām tikai 204 tika iekļautas festivāla programmā.
 
Anesī ir pasaulē prestižākais un ietekmīgākais animācijas filmu festivāls, kurš notiek jau 52. reizi. Šogad tas norisināsies laikā no 4 līdz 9. jūnijam.
 
Latvijas animāciju iepriekšējos gados jau pārstāvējuši: 2010. gadā ārpuskonkursa programmā – Kārļa Vītola filma Aptumsums (URGA), 2009. gadā konkursa programmā –  Signes Baumanes Dzemdības (Pierre Poire Productions) un Vladimira Leščova Spārni un airi (Lunohod)

Jau atkārtota dalība šajā prestižā festivālā ir spilgts pierādījums Latvijas animācijas profesionāļu augstajam mākslinieciskajam un tehniskajam līmenim.

Gan Ursus, gan Villa Antropoff tapušas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Nacionālā kino centra finansiālu atbalstu. Villa Antropoff veidota kā kopražojuma filma ar Igaunijas filmu studiju Eesti Joonisfilm un ieguvusi atbalstu arī Igaunijas Kultūrkapitāla fondā, Kultūras ministrijā un Filmu fondā.
 

 
                                         Villa Antropoff
 
 
 
                                         Ursus
 

21/03/2012