Arhīvs

Preses konference

Otrdien, 17. februārī 12:00 Rīgas Kinomuzejā notiks preses konference, kas veltīta vēsturiskam pagriezienam Latvijas filmu attiecībās ar skatītājiem.


Otrdien, 17. februārī 12:00 Rīgas Kinomuzejā
notiks preses konference, kas veltīta vēsturiskam pagriezienam Latvijas filmu attiecībās ar skatītājiem – 874 publiskajās bibliotēkās visā valstī nodrošināta iespēja apmeklētājiem bez maksas noskatīties pēdējo gadu labākās Latvijas filmas. Projekts tapis pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas, tā realizēšanā sadarbojas divas valsts aģentūras – Nacionālais Kino centrs (NKC) un Kultūras informācijas sistēmas (KIS).
 
Projekta būtība – kopš 2009. gada februāra, kad jaunā iniciatīva sākusi darboties testa režīmā, ikviens bibliotēkas apmeklētājs visā Latvijā var bez maksas noskatīties filmas, kas atlasītas pēc kvalitātes kritērijiem (izlasē iekļauti darbi, kas nominēti vai apbalvoti Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps). Pirmajā izlasē iekļautas 70 filmas – animācija, spēlfilmas un dokumentālais kino -, filmu krājums tiks pakāpeniski papildināts.
 
Projekta publiskā daļa ir portāls www.filmas.lv, kur atrodama informācija par izlasē iekļautajām filmām un to autoriem, par jaunākajiem notikumiem Latvijas kinodzīvē un Nacionālo filmu festivālu Lielais Kristaps. Šī sadaļa pieejama no jebkura datora visā pasaulē, savukārt noskatīties filmas iespējams tikai pie pašvaldību publisko bibliotēku datoriem – šādu iespēju nodrošina Publisko bibliotēku attīstības projekta Trešais tēva dēls ietvaros izveidotais bibliotēku iekšējais tīkls Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā (VVBIS).
 
Portāls www.filmas.lv ir iespēja ikvienam Latvijas iedzīvotājam iepazīt un varbūt pat no jauna atklāt sev Latvijas filmu pasauli – daudzveidīgu un aizraujošu, kaut arī līdz šim maz redzētu. Par to liecina jau pirmās atsauksmes no dažādām bibliotēkām – piemēram, Riebiņu novada Kastīres bibliotēkas vadītāja Silvija Kotāne raksta: „Bijām pārsteigti, ka varam noskatīties tik labas, interesantas un kvalitatīvas filmas. Paldies!”
 
Tātad ilgtermiņā šis projekts ir iespēja mainīt stereotipus par Latvijas filmām, kas skatītājam gluži vienkārši līdz šim bijušas grūti pieejamas. Toties turpmāk iegūs arī visa filmu nozare, jo skatītājs, iepazinis līdzšinējo Latvijas kino piedāvājumu, ar nepacietību gaidīs jaunas filmas.
 
Preses konferencē 17. februārī 12:00 Rīgas Kinomuzejā piedalīsies projekta organizētāji no Nacionālā Kino centra un KIS, arī pārstāvji no procesā tieši ieinteresētajām pusēm – filmu autoriem un bibliotēku darbiniekiem. Uzzināsim, ko skatītāji domā par testa režīmā palaisto projektu; ieraudzīsim, cik dažādas ir bibliotēkas visos Latvijas novados, kur turpmāk būs pieejamas Latvijas filmas; noskaidrosim līdz šim pieprasītāko filmu topu un noskatīsimies saraksta līderi.
 
Uz tikšanos preses konferencē!

16/02/2009