Arhīvs

Portāls filmas.lv saņem balvu “Kilograms kultūras 2015”

25. februārī pasniegts apbalvojums “Kilograms kultūras 2015” par izcilākajiem notikumiem Latvijas kultūras dzīvē aizvadītā gada laikā, un Nacionālā Kino centra izveidotais portāls www.filmas.lv saņēma balvu kategorijā “Gada pārsteigums”.

“Kilograms kultūras” ir Latvijas sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, tas aptver dažādus kultūras un mākslas žanrus. Balvas piešķiršanas rezultāti atspoguļo gan LTV, LR un LSM kultūras jomas ekspertu viedokli, gan televīzijas skatītāju, radio klausītāju un citu kultūras baudītāju viedokli – vispirms žūrija izvēlas kultūras notikumus nomināciju sarakstam, pēc tam publika balso portālā lsm.lv. Balsojums tiek organizēts četras reizes gadā, visu sezonu uzvarētāji satiekas kopējā konkurencē par Gada balvu.

Rudens balsojuma kategorijā Pārsteigums uzvarēja Nacionālā Kino centra veidotais portāls www.filmas.lv, kas tādējādi kvalificējās Gada balsojumam un konkurēja ar Mākslas staciju Dubulti, Sanitas Reinsones grāmatu Meža meitas un gleznotājas Kristīnes Luīzes Avotiņas multimediālo izstādi Sapņu upe.

Nacionālā Kino centra portāls www.filmas.lv, kas aptver datubāzi par vairāk nekā 2600 Latvijas filmām (sākot ar 1920. gadu), 2015. gada vasaras nogalē uzsāka jaunu un plašai publikai pieejamu dzīvi, atverot sadaļu “Filmas tiešsaistē” – visā Latvijas teritorijā legāli un bez maksas skatāmas apmēram 70 filmas un apmēram 30 īpaši atlasīti kinožurnāli programmā Latvijas desmitgades hronikās (filmu un kinožurnālu klāsts vēl tiks papildināts). Šis piedāvājums tik ļoti ieinteresēja auditoriju, ka pirmajā platformas darbības nedēļā to apmeklēja apmēram 46 000 interesentu un 366 000 reizes apskatīja dažādas portāla lapas, pirmajās dienās radot zināmu spriedzi portāla tehniskajam nodrošinātājam, Kultūras informācijas sistēmu centram, tomēr, kas vissvarīgāk, – apliecinot Latvijas kinoskatītāju lielo interesi par pašmāju kinodarbiem. Publikas balsojuma rezultātā saņemtā balva Kilograms kultūras tāpat ir apliecinājums faktam, ka Latvijas filmas ir vajadzīgas Latvijas skatītājiem.

Portāls www.filmas.lv tapis pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas ar Eiropas Savienības atbalstu, tā izveidē sadarbojas Nacionālais Kino centrs un  Kultūras informācijas sistēmu centrs, kas nodrošina portāla tehnisko darbību.

26.02.2016.

26/02/2016