Arhīvs

Portāls filmas.lv pretendē uz balvu “Kilograms kultūras 2015”

Līdz 28. janvāra pusnaktij iespējams nobalsot par to, lai Nacionālā Kino centra izveidotais portāls www.filmas.lv saņemtu balvu “Kilograms kultūras 2015” kategorijā “Gada pārsteigums”.

“Kilograms kultūras” ir Latvijas sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, tas tiek piešķirts par izcilākajiem notikumiem Latvijas kultūras dzīvē aizvadītā gada laikā, aptverot dažādus kultūras un mākslas žanrus. Balvas piešķiršanas rezultāti atspoguļo gan LTV, LR un LSM kultūras jomas ekspertu viedokli, gan televīzijas skatītāju viedokli. Balsojums tiek organizēts četras reizes gadā, visu sezonu uzvarētāji satiekas kopējā konkurencē par Gada balvu.

Rudens balsojuma kategorijā Pārsteigums uzvarēja Nacionālā Kino centra veidotais portāls www.filmas.lv, kas tādējādi kvalificējies Gada balsojumam un konkurē ar Mākslas staciju Dubulti, Sanitas Reinsones grāmatu Meža meitas un gleznotājas Kristīnes Luīzes Avotiņas multimediālo izstādi Sapņu upe.

Nacionālā Kino centra portāls www.filmas.lv, kas aptver datubāzi par vairāk nekā 2600 Latvijas filmām (sākot ar 1920. gadu), 2015. gada vasaras nogalē uzsāka jaunu un plašai publikai pieejamu dzīvi, atverot sadaļu “Filmas tiešsaistē” – visā Latvijas teritorijā legāli un bez maksas skatāmas apmēram 70 filmas un apmēram 30 īpaši atlasīti kinožurnāli programmā Latvijas desmitgades hronikās (filmu un kinožurnālu klāsts vēl tiks papildināts). Šis piedāvājums tik ļoti ieinteresēja auditoriju, ka pirmajā platformas darbības nedēļā to apmeklēja apmēram 46 000 interesentu un 366 000 reizes apskatīja dažādas portāla lapas, pirmajās dienās radot zināmu spriedzi portāla tehniskajam nodrošinātājam, Kultūras informācijas sistēmu centram, tomēr, kas vissvarīgāk, – apliecinot Latvijas kinoskatītāju lielo interesi par pašmāju kinodarbiem. Ikviena Latvijas filmu entuziasta piedalīšanās balvas Kilograms kultūras Gada balsojumā tāpat ir apliecinājums faktam, ka Latvijas filmas ir vajadzīgas Latvijas skatītājiem.

Portāls www.filmas.lv tapis pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas ar Eiropas Savienības atbalstu, tā izveidē sadarbojas Nacionālais Kino centrs un  Kultūras informācijas sistēmu centrs, kas nodrošina portāla tehnisko darbību.

Iespēja balsot par to, ka portāls www.filmas.lv arī visa 2015. gada griezumā ir pelnījis balvu Kilograms kultūras, – ŠEIT.
Balsot no viena datora var vienu reizi dienā.

 

25.01.2016.

25/01/2016