Arhīvs

Pirmoreiz Latvijā – Rokfilmu Festivāls

No 14. līdz 16. augustam Cēsīs norisināsies Latvijā pirmais Rokfilmu Festivāls. Tas veltīts filmām par un ap rokmūziku un rokmūziķiem, pašu mūziķu veidotam kino, koncertfilmām, mūzikas video un citiem roka dzīvesstilu raksturojošiem darbiem. Paralēli norisēm kinozālēs trīs dienu garumā, festivāla organizatori aicina iesaistīties aizraujošās diskusijās un dažādos konkursos, apmeklēt rokkoncertus un satikt vērtīgus cilvēkus.

“Festivālu radījām, prātojot par žanra kino un tā izrādīšanas tradīcijām un iespējām Latvijā,” komentē festivāla direktores Amanda Boka un Guna Stahovska. “Pierasts, ka ar “žanra” kino bieži saprot šausmu, zinātniskās fantastikas vai fantāzijas filmas. Tomēr mēs izvēlējāmies strādāt ar oriģinālāku un mazāk zināmu žanru – roka filmām -, jo ticam, ka latvietis savā būtībā ir mūžam jauns rokeris un šāds skatītājam veltīts un saistošs festivāls ir nepieciešams. Svarīgi, ka izvēlējāmies šo festivālu rīkot ārpus Rīgas, tādējādi kaut nedaudz arī decentralizējot kultūras norises.”

SavejieSapratis1

Festivāls tiks atklāts ar ilgi gaidītās Latvijas filmu sērijas “Savējie sapratīs!” pirmās daļas pirmizrādi “Sešdesmitie. Sākums” (režisors Igors Linga) un turpināsies ar pasaulslavena kino seansiem par leģendām “The Doors”, “The Ramones”, Dženisa Džoplina, somu supergrupa “Lordi” un citiem. Programmā iekļautas rokfilmas, kas Latvijā līdz šim nav izrādītas vai izrādītas ļoti maz: “Pilīm sadegot / As the Palaces Burn” (2014, Don Argott, ASV), “Es neesmu tur / I’m not there” (2007, Todd Haynes par sešām Boba Dilana inkarnācijām, ASV) . Pirmo reizi uz Latvijas ekrāniem, klātesot somu režisoram Antti Haase, nonāks dokumentālā filma “Monstrcilvēks / Monsterimies” (2014). Ar ASV vēstniecības atbalstu četros bezmaksas seansos būs iespēja redzēt rokkino klasiku – filmas “The Doors” (1991), “Dženisa / Janis” (1974), “Bezbēdīgais braucējs / Easy Rider” (1969) un veltījumu grupai “The Ramones” – filmu “Rokenrola vidusskola / Rock’n’Roll High School” (1979).

“Mākslas Telpā Mala” notiks kinolektorijs, kurā par sev tuviem mūziķiem un filmām stāstīs sabiedrībā zināmi kino un mūzikas pazinēji. Cēsu Centrālajā bibliotēkā uzmanība tiks pievērsta rokmūzikas politiskajai ietekmei. Sestdienas un svētdienas rītos notiks kino seansi ģimenēm ar bērniem, tostarp izrādot Lukasa Mudisona “Mēs esam labākās! / We Are the Best!” (2013). Citās Cēsu kultūras un izklaides vietās notiks privātu videokolekciju seansi, diskusijas un tikšanās ar filmu, grāmatu, mūzikas un citu darbu autoriem, rokkoncerti un citas aktivitātes.

“Mūsu mērķis ir pozitīvas skatītāju pieredzes veidošana, tādēļ esam iecerējuši, ka katru seansu papildinās kāda īpaša viesa vai mūziķa uzstāšanās. Cēsīs ir īpaša atmosfēra un infrastruktūra ļauj ļoti plaši spēlēties ar kinofestivāla formātu, tāpēc ceram iedibināt “kino Vudstoku” – festivālu, kas pulcē līdzīgi domājošos vairāku dienu garumā vienuviet. Šogad lielākā daļa seansu norisināsies telpās, bet arī ielas un parki tukši nepaliks.”

Festivāla apmeklētāji naktsmieru varēs baudīt skolas sporta zālē, vietējos viesu namos un viesnīcās.

Plašāka informācija par festivālu, programmu un pieteikšanos bezmaksas seansiem pieejama mājas lapā www.rockfilmfestival.lv un facebook profilā Rock Film Festival, bet biļetes uz seansiem un naktsmītni pieejamas www.ticketshop.lv.

Festivāla rīkošanu atbalsta Cēsu novada dome, Cēsu Tūrisma un Kultūras Centrs, Vidzemes koncertzāle “Cēsis”, ASV vēstniecība, “Mākslas Telpa Mala”, “Bazaar”, Ruckas mākslas un rezidenču centrs, Poligrāfijas serviss “Zemgus” un citi.

23/07/2015