Arhīvs

Pirmizrāde Unas Celmas filmai MANA KOKA STĀSTS

Piektdien, 27. septembrī, plkst. 20:00 kinoteātrī Splendid Palace režisores Unas Celmas filmas Mana koka stāsts pirmizrāde. No 28. septembra filma iekļauta kinoteātra repertuārā.

Mana koka stāsts ir neparasts kino darbs, kurā dokumentāli kadri mijas ar spēlfilmas elementiem, lai pastāstītu stāstu par kādas dzimtas četrām paaudzēm. Sešpadsmitgadīgajam skolniekam Jānim uzdots mājas darbs – izveidot un pastāstīt par savu dzimtas koku. Stāsts par dzimtas koku sākas ar Jāņa vecvecvectēvu, kurš piektā gada revolūcijas laikā dedzināja muižas, un turpinās, parādot vairākas valstis un politiskās iekārtas, kolorītus cilvēkus un dažādus likteņstāstus. Bagāts Valmieras tirgotājs, Ļeņinam uzticīgs sarkanais strēlnieks, „čekas“ galdnieks un zobārste „neskartajās zemēs“ ir tikai daži „zari“ no viņa plašā dzimtas koka, un par katru no tiem zēns dzirdējis ko neparastu un neaizmirstamu.
 
Mana koka stāsts nav vēsturiska filma vistiešākajā nozīmē, jo tās sižets ir pusaudža vēstījums par to, ko par pagātni stāstījuši vecmāmiņa ar vectēvu, tāpēc vēsturiski notikumi un situācijas iegūst personisku un brīžiem pat nedaudz absurdu raksturu. Filma mudina jauniešus interesēties par pagātni, ne tikai mācoties vēsturi, bet arī apzinoties savas dzimtas saknes.
 
Lomās: Inta Dzelme, Artūrs Dīcis, Harijs Spanovskis, Aldis Siliņš, Marija Bērziņa, Andris Bērziņš, Ērika Eglija, Kristaps Rasims, Gints Grāvelis, Mārtiņš Počs, Agnese Rukšāne, Edgars Petkēvičs, Regīna Razuma, Guna Zariņa, Juris Circenis, Jurijs Ivanovs, Jevgēnijs Isajevs, Dana Čerņecova u.c.
Filma tapusi studijā GREENWALK & FENIXFILM, autori Una Celma, Matīss Kaža, kamera Uldis Jancis un Aleksandrs Grebņevs, producente Agita Bergane-Berģe.
 
Filma tapusi ar Nacionālā Kino cetnra, Valsts Kultūrkapitāla fonda un MEDIA atbalstu.
 

25/09/2013