Arhīvs

Pirmizrāde spēlfilmai AMAYA

14. septembrī pasaules pirmizrādi Rīgā piedzīvos spēlfilma AMAYA kur savu klātbūtni apstiprinājusi arī AMAYA galvenās lomas atveidotāja – japāņu kinozvaigzne Kaori Momoi. Pasaule viņu iepazina pēc piedalīšanās Roba Maršala filmā Geišas atmiņas un Aleksandra Sokurova Saule.

Jau šobrīd filmas gaidīšanas noskaņās var iejusties klausoties radio SWH, kur tiek atskaņota filmas balāde World is Full of Love. Dziesmas autors un izpildītājs Andrius Mamontovas, kurš 11.Šanhajas kinofestivālā saņēma balvu kā Labākais mūzikas autors M. Martinsona filmā Nevajadzīgie ļaudis (savukārt pats Martinsons tika godalgots kā labākais šī festivāla režisors).

Vairāk informāciju meklējiet Latvijas medijos un sociālajā vietnē www.facebook.com/amaya.filma, kur tiek rīkoti konkursi un izspēlēti ielūgumi uz filmas pirmizrādi, kā arī ir iespēja laimēt balvas ar filmas simboliku.
 
No 9. septembra Jāņa Rozes un Valters un Rapa grāmatnīcās visā Latvijā var iegādāties Māra Martinsona garstāstu AMAYA (Dienas Grāmata).
 Par grāmatas un vēlāk arī filmas ideju esmu pateicīgs aktrisei Kaori Momoi, tieši viņa bija iedvesmas avots šim stāstam. Grāmatas izdošana ir unikāls gadījums Latvijas kinovēsturē – līdz ar pirmizrādi skatītājiem tiek dāvāta iespēja iepazīties arī ar filmas stāstu rakstītā versijā, tomēr grāmata AMAYA nav filmas scenārija kopija, tām ir katrai sava dzīve. /Māris Martinsons/
 
Latvijas – Hongkongas kopražojuma filmā AMAYA  spēlē veiksmīgs multinacionāls aktieru ansamblis – galveno lomu atveido japāņu izcilā kinozvaigzne Kaori Momoi, līdzās viņai Latvijas publikai labi zināmā  teātra un kino dīva Kristīne Nevarauska, un jaunā Laura Luīze Dzenīte. Galveno vīrieša lomu tēlo lietuviešu aktieris un mūzikas leģenda Andrius Mamontovas. Operatora darbam Māris Martinsons veiksmīgā tandēmā jau otro reizi uzaicinājis vienu no labākajiem Baltijas kinooperatoriem Gintu Bērziņu.
 
Filma AMAYA veidota KRUKFILMS (Latvija) sadarbojoties ar kino studiju October Pictures (Honkonga). Filma uzņemta ar Latvijas un Lietuvas  privāto investoru un Nacionālā kino centra atbalstu.
 

Filmas AMAYA treileris latviešu valodā

Filmas AMAYA treileris krievu valodā

Dziesmas World is Full of Love video

Filmas AMAYA profils

10/09/2010