Arhīvs

Pirmizrāde režisora Arvīda Krieva spēlfilmai “Dancis pa trim”

Jaunās spēlfilmas Dancis pa trim idejas pamata ir Voldemāra Kārkliņa romāns Tikai mīlestība. Galvenās lomas atveido trīs aktieri – vācu virsnieku Mārtiņš Freimanis, latviešu meiteni – Kristīne Nevarauska, bet latviešu kareivi Jānis Vingris.

Dancis pa trim ir filma par mīlas trīsstūri, kurā attiecības samezglojas uz karadarbības fona 1944./45.gadā Kurzemē. Darbība norisinās gan mūsdienās, kad Freimaņa atveidotais varonis Atis mēģina atrisināt savas izcelsmes mīklu, gan Otrā pasaules kara laikā. Kara laika stāsts scenārijā atveidots pēc trimdas rakstnieka Kārkliņa 1959.gada romāna Tikai mīlestība, kura pamatā ir patiesi notikumi. Romāna un filmas centrā ir tā saukto kureliešu – latviešu ģenerāļa Kureļa grupējuma – traģēdija.

Gaidāmajā filmā bez jau trīs galveno varoņu atveidotājiem piedalās arī Lauris Reiniks, Mārcis Lācis, Matīss Pavītols, Rūdolfs Plēpis, Juris Bartkevičs, Indra Burkovska, Kārlis Būmeisters, Egīls Melbārdis, Ruta Birgere un Artūrs Ēķis.

Filma uzņemta galvenokārt Kurzemes pusē, filmēts arī Rīgā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, kā arī Jaunpilī, kur Jaunpils pilī tika izveidots vācu karavīru štābs. 

Dancis pa trim
35 mm, 110′
scenārija autors Andris Puriņš
mūzika Mārtiņš Brauns
operatori Dāvis Sīmanis, Valdemārs Jemeljānovs, Andrejs Verhoustinskis, Agris Birzulis,
māksliniece Ieva Romanova,
kostīmi Sandra Sila,
producenti Arvīds Krievs, Jānis Vingris
studija Kaupo Filma
www.dancispatrim.lv
 

Dancis pa trim pirmizrāde 3.martā k/t Rīga.
No 4.marta filmu demonstrē k/t Rīga un Cinamon, Ventspilī Kino Rio, Valmierā, Smiltenē, Liepājā, Siguldā u.c. Latvijā.

 
Filma uzņemta ar Nacionālā Kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Media atbalstu.
 

                Dancis pa trim

03/03/2011