Arhīvs

Pirmizrāde filmai „Pavasaris Vārnu ielā”

24.septembrī kinoteātrī Rīga pirmizrāde studijas AtomArtanimācijas filmai – mūziklam Pavasaris Vārnu ielā.

23 minūtes garā filma veidota pēc Jāņa Grīziņa grāmatas Vārnu ielas republika motīviem.

Pavasari Vārnu ielā Lielā Kristapa žūrija izvirzījusi nacionālajai kinobalvai 5 nominācijās – kategorijās labākā animācijas filma, labākais režisors, labākais animācijas mākslinieks, labākais komponists, labākais skaņu režisors.
 
Pavasaris Vārnu ielā ir muzikāls stāsts par mīlestību, godu un piedošanu. Sapnī Janka, Rīgas nomales puika, spēj izglābt Zelmu pat no ugunsgrēka, un saņem par to ordeni – pogu, kas saplacināta uz tramvaja sliedēm. Vai arī pagalmā un parkā, kur uzglūn blakus ielas indiāņi, viņam pietiks drosmes visu priekšā aizstāvēt savu mīlestību?
Filma stāsta par bērnību, kad katra diena atveras kā jauna balta lapa un var notikt jebkas – negaidītas satikšanās, rotaļas, pārsteigumi, pārdzīvojumi, bet visam pāri vienmēr ir nebeidzams dzīvotprieks.
 
Filmā Pavasaris Vārnu ielā labi sajūtama vecā Grīziņkalna un pagājušā laika – 20. gadsimta sākuma atmosfēra. Taču vēsturiskais šajā vēstījumā nav priekšplānā, tas tikai piešķir veidolu un dziļumu universālam cilvēciskam stāstam, kas viegli uztverams dažādu vecumu skatītājam. Arī mūzikla žanriskās tradīcijas kalpo gan tam, lai atklātu filmas varoņu jūtas, gan kā asprātīga vēsturiska piesaiste laikam, kad tapa klasiskie kino žanri un filmās redzētais tālāk dzīvoja puiku iztēlē un spēlēs.      
Dzejniece Inese Zandere, filmas tekstu redaktore, saka: “Tā ir filma, kura ar ļoti vieglu un precīzu pieskārienu trāpa tajā jūtīgajā punktā, kur estētiskais ir ētisks un ētiskais estētisks, bet cilvēks – dzīvs.”
Filmas radošā komanda: režisors Edmunds Jansons, filmas māksliniece Ilva Kļaviņa, scenārija un dziesmu tekstu autore Inga Ābele, komponisti Ingus Baušķenieks un Edgars Šubrovskis, producenti Laima Freimane, Edmunds Jansons, Sabīne Andersone.
Režisors Edmunds Jansons pazīstams kā dokumentālas animācijas filmas Čiža acīm režisors. Filma Čiža acīm piedalījusies daudzos starptautiskos filmu festivālos un 2007.gadā ieguva Lielā Kristapa balvu kā labākā īsmetrāžas animācijas filma kā arī saņēma pasaules kinokritiķu organizācijas FIPRESCI balvu. Šogad Edmunds Jansons saņēmis Jāņa Baltvilka balvu grāmatu mākslā par ilustrācijām Žaka Frīnsa grāmatai Skolotājs Jāps var visu un Ineses Zanderes dzejoļu krājumam Brīnumbēbīša gads.
Filmas tapšanu finansiāli atbalstījis Nacionālais Kino centrs, Rīgas Domes Kultūras pārvalde un Valsts Kultūrkapitāla fonds.
 
Informatīvais atbalsts: Tirdzniecības nams SPICE, interneta portāli – TVNET, Draugiem.lv, Mammam.lv, Tetiem.lv, Kas jauns.lv
 
Pavasaris Vārnu ielā no 6. oktobra demonstrēs kinoteātrī Rīga.
 

21/09/2009