Arhīvs

Pirmizrāde filmai „Pareizi uzlidot”

No 29. aprīļa kinoteātros Citadele un Cinamon skatāma jaunākā Rīgas kinostudijas dokumentālā filma Pareizi uzlidot – stāsts par to kā cilvēks realizē neiedomājamas ieceres.

Filma ir par Ivaru Beitānu un viņa azartisko Aerodium komandu, kas izdarīja šķietami neiespējamo un, spītējot, dažādiem šķēršļiem, uzbūvēja Latvijas paviljonu Pasaules EXPO 2010 izstādē Šanhajā, tā pārsteidzot ne vienu vien izstādes apmeklētāju no visas pasaules.

Ivars Beitāns, apzinoties riska cenu, pierāda sevi un popularizē Latvijas vārdu pasaulē.
Kas jādara, lai dzīve tā vienkārši nepaiet garām? Kādas grūtības jāpārvar, realizējot vispārdrošākās idejas, un – vai Pekinai būs savs Eifeļa tornis, ko veidojuši latvieši? Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, filmēšanas grupa sekoja Ivara Beitāna un Aerodium gaitām gada garumā.
 
Filmas idejas autors un producents ir Vents Horsts, režisors – Sandris Jūra, scenārija autore – Elvita Ruka. Inscenētās epizodes veidojis režisors Varis Brasla.
 
Dokumentālā filma Pareizi uzlidot veidota Rīgas kinostudijā ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonds finansiālu atbalstu.
 
Informācijai: www.studio.lv
 

                Pareizi uzlidot

20/04/2011