Arhīvs

Pirmizrāde filmai AKTS

6. novembrī plkst. 18:00 k/t Rīga lielajā zālē režisores Ināras Kolmanes dokumentālās filmas Akts pirmizrāde.

Akts ir stāsts par Modeli un Fotomākslinieku – Sarmīti Sīli un Gunāru Bindi. Viņi turpina veidot unikālu akta fotogrāfiju sēriju, kas iesākusies pirms vairākām desmitgadēm, kad tapa nu jau par leģendāru kļuvusī fotogrāfija Meitene ar krustiņu. Filmu, kas ir ieskats mākslas darba tapšanas aizkulisēs, sižetiski caurvij sērijas piektās fotogrāfijas tapšana mākslinieka Arnolda Plauža mājas studijā.   
 
Gunārs Binde ir viens no pazīstamākajiem Latvijas fotomāksliniekiem, kura vārds ir plaši zināms arī daudzās valstīs ārpus Latvijas. Neskaitāmi viņa autordarbi kļuvuši par Latvijas un Eiropas fotomākslas klasiku.
 
Sarmīte Sīle ir ne tikai Latvijā populāra mākslas zinātniece, bet arī modele, kas savu sievietes mūžu pilnībā veltījusi mākslai. Filmā viņa nebaidās atklāt arī šīs ziedošanās skarbo pusi.
 
Filmas režisores un scenārija autores Ināras Kolmanes filmas vienmēr ir gaidītas un plaši apmeklētas. Viņas dokumentālā filma Mans vīrs Andrejs Saharovs pērn saņēma skatītāju balvu Latvijas Nacionālajā kino festivālā, kur filma ieguva arī Lielo Kristapu kā labākā dokumentālā filma. Šī filma joprojām  tiek demonstrēta starptautiskos kino festivālos un vadošajos Eiropas televīzijas kanālos. Pašreiz I. Kolmane strādā pie Latvijas – Īslandes kopražojuma spēlfilmas Mona pabeigšanas.
 
Filmas Akts operatori ir Andrejs Verhoustinskis unUldis Jancis, komponists Aleksejs Aigi, producents Jānis Juhņēvičs. Producējošā studija – Filmu studija Deviņi.
 
Filmu un tās pirmizrādi atbalsta Nacionālais Kino centrs.
 
Uz pirmizrādi iespējams iegādāties biļetes. Filmu Akts demonstrēs k/t Rīga veinā seansā ar divām citām režisores iepriekšējo gadu dokumentālajām īsfilmām – Poco a poco un Pasaules nepasaule.
Poco a poco stāsta par jauna mūziķa Oskara Krašauska – Krauzes radošo ceļu šodienas pragmātiskajā pasaulē, meklējot atbildi – nodoties ikdienas peļņas darbiem, vai palikt uzticīgam mūzikai.
Pasaules nepasaule, kas pārsvarā filmēta Amerikā, sešās īsās novelēs apkopots unikāls vēstījums par trimdas latviešu spēju savienot pasaules kultūras ietekmi ar savu etnisko identitāti. Savā mītnes zemē filmētas tādas leģendāras personības kā Dzintars Sodums, Jānis Saliņš, Jānis Krēsliņš, Roberts Mūks, Rita Gāle un Aina Kraujiete. 

28/10/2008