Arhīvs

Pirmizrāde Dzintara Dreiberga dokumentālajai filmai NĀC AR MANI PADEJOT!

29. augustā notiks Dzintara Dreiberga dokumentālās filmas Nāc ar mani padejot! pirmizrāde.
 

Filma ir tapusi X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā, kad filmēšanas grupa septiņas dienas un naktis sekoja līdzi deju kolektīva vecāko klašu grupai – mēģinājumos, koncertos, Rīgā pavadītajā ikdienā un ballītēs. No iegūtā materiāla ir radīta 45 minūtes gara dokumentālā filma, kas atspoguļo interesantus notikumus mūsdienu jauniešu dzīvē, tautas deju kolektīva ikdienā un dziesmu un deju svētku aizkulisēs.

Filmas stāts ir par vidusskolēnu deju kolektīvu, kas dodas uz Jauniešu dziesmu un deju svētkiem. Tas ir viņu piecu gadu atskaites punkts – Latvijas lielākajā kultūras pasākumā viņiem ir jābūt labākajiem. Atstājuši mājas un vecākus, viņi kopā pavada septiņas dienas un naktis.
 
Viņiem jau ir 18, viņi nupat pabeiguši skolu, bet viņi nezina, kas viņus sagaida tālāk. Šī viņiem šķiet pēdējā brīvā un skaistā dzīves vasara. Sapņi mijas ar garlaicību, muļķīgi joki ar nopietnām tēmām – kādai tā ir sapņu kāzu kleita, kādam drīz jākļūst par tēvu. Rūpes vienam par otru veido pieķeršanos un pāraug kolektīvā spēkā.
Tādi kā viņi svētkos ir daudzi tūkstoši. Katra jaunieša sajūtas pārvēršas par kopīgiem svētkiem un kopīgu pārdzīvojumu. Svētki kļūst par kaut ko vairāk kā tikai tradīciju.
 
Filmas režisoram Dzintaram Dreibergam šis gads ir bijis bagāts – aprīlī pie skatītājiem nonāca kopā ar producentu Andreju Ēķi veidotā dokumentālā filma Kas tur tik laikmetīgs?, maijā pirmizrādi piedzīvoja Edgara Jaunupa iniciētā dokumentālā filma VEF 54.sezona un jūnijā publikai tika demonstrēts kopdarbs ar teātra režisoru Viesturu Meikšānu – kinoprojekts Plūdi un saulgrieži Straumēnos. Pirms tam režisors veidojis dokumentālo filmu Padoties aizliegts (2009), bijis vērienīga starptautiskā dokumentālā projekta 15 stāsti par jauno (2012) Latvijas filmas režisors un piedalījies mākslas filmas Sapņu Komada 1935 (2012) tapšanā kā basketbola spēļu režisors. Šobrīd Dzintars Dreibergs aktīvi strādā pie LTV1 raidījuma TE jaunās sezonas sērijām, ir radījuma sadaļas TE! Rīgā veidotājs.
 
Dokumentālās filmas Nāc ar mani padejot! operatori ir Valdis Celmiņš un Mikus Meirāns. Montāžas režisores Guntas Ikeres pūrā ir jau vairāk nekā 150 dokumentālo filmu montāža. Filmas montāžas fāzē aktīvi piedalījies režisors un Ņujorkas universitātes (New York University: Tisch School of the Arts) pasniedzējs Boriss Frumins, Dzintara Dreiberga skolotājs Baltijas Mediju skolā.
 
Dokumentālais projekts tapis ar Siguldas novada domes, Valsts Kultūrkapitāla fonda un VFS Films atbalstu. Dokumentālo filmu veidojušas studijas Avantis Promo un Video aģentūra. Filmas pirmizrādi atbalsta kinoteātris Splendid Palace, vīna telpa Tinto, vizuālās reklāmas ražošanas kompānija ZetaGD, Laimas šokolāde un Very Berry dabīgās sulas.
 
Biļetes uz pirmizrādi var iegādāties kinoteātra Splendid Palace kasēs vai ekase.lv

27/08/2014