Arhīvs

Pirmizrāde dokumentālajai filmai „Un Džess”

8. decembrī plkst. 19:00 k/t K.Suns pirmizrāde režisora Daiņa Kļavas dokumentālajai filma Un Džess.

No 11. līdz 18. decembrim Un Džess demonatrēs k/t K.Suns. 

     Es domāju, ka pēc 20 gadiem pavisam noteikti nevienam nebūs automašīnas, varbūt katram pat būs sava lidmašīna. Tāpēc es gribētu iet mācīties par stjuarti…
     Mācoties 6.klasē, Dainis Kļava ar tēva atdāvināto kinokameru nofilmē savus klasesbiedrus. Tagad, pēc gandrīz 30 gadiem, viņš to dara vēlreiz.  
     Skanot džezam, 60-to un 70-to gadu arhīva materiāliem mijoties ar šodien filmētām intervijām, ir tapis ļoti personisks Daiņa Kļavas skatījums uz savu paaudzi – tās dzīves izjūtu un to, kā tā atšķiras no jaunības sapņiem. Vai dzīve turpinās arī tad, kad sapnis par dzīvi jau izsapņots?
    – Kā Tev liekas, kas būs pēc 20 gadiem?
    – Manuprāt būs viss, kā vajag. Pietrūks tikai meitenes un džezs!
 
Režisors un operators Dainis Kļava ir smalks vides vērotājs. Apbalvots gan par operatora darbu filmā Visas upes tek uz jūru (1989.), gan saņēmis nacionālo balvu Lielais Kristaps par filmu Naivisti (1992.).
Filmas operators ir Valdis Celmiņš. Iepriekšējais Daiņa Kļavas un Valda Celmiņa kopdarbs – vizuāli poētiskā dokumentālā filma Piejūra (2005.) izpelnījusies starptautisku atzinību un iekļauta starptautisko Karlovi Vari un Tesaloniku festivālu konkursu programmās. Par operatora darbu filmā Piejūra Valdis Celmiņš tika izvirzīts arī Lielā Kristapa nominācijai.
 
Filma uzņemta ar Nacionālā Kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas Domes Kultūras departamenta un Latvijas Televīzijas finansiālo atbalstu.
 

                                                            Un Džess

07/12/2009