Arhīvs

Pirmizrāde dokumentālai filmai „Nākotne ir pagātnes tagadne”

Septembrī gaidāma režisores Kristas Burānes dokumentālās filmas „Nākotne ir pagātnes tagadne” pirmizrāde.

2010 .gada septembrī 10. Saeimas priekšvēlēšanu laikā Krista Burāne sāka darbu pie pilnmetrāžas dokumentālās filmasNākotne ir pagātnes tagadne. Tās varoņi ir četri jauni cilvēki no dažādām politiskajām partijām – Jaunā laika, Saskaņas Centra, Tautas Partijasun Pēdējās Partijas.Tuvojoties 10. Saeimas deputātu pēdējām darba dienām, noslēgums tuvojas arī darbam pie filmas.
 
Nākotne ir pagātnes tagadne stāsta par jauno cilvēku politiskajiem ideāliem, vēlēšanos un motivāciju strādāt savas valsts nākotnes labā, cerībām, darbiem, uzvarām un vilšanos. Tie ir centieni atrast savu vietu un identitāti valstī, kuras vienaudži viņi ir. Laikā, kad lielākā daļa Latvijas sabiedrības politiķus un politiku nievā, filmas varoņi ir gatavi iesaistīties un aktīvi piedalīties Latvijas un mūsu pašu nākotnes veidošanā.
 
Krista Burāne, kas ar šo filmu absolvē Latvijas Kultūras Akadēmijas kino režijas maģistrantūras kursu, piedāvā jauniešu un Latvijas vērojumu 10. Saeimas priekšvēlēšanu laikā, vēlēšanu dienā un 100 dienas pēc tam, dodot pamatu atcerēties notikumus pirms gada. Ikkatrs aicināts salīdzināt savas politiskās izvēles un vēlreiz noformulēt savas domas par to, kas rada valsti, kurā dzīvojam. Kādi ir mūsu pašu ideāli?
 
Filmas pirmizrāde notiks11. Saeimas priekšvēlēšanu laikā, kad pēc valdības atlaišanas maijā vēlreiz jāizvērtē partiju piedāvājumi, ieceres un mērķi. Kāda šoreiz būs mūsu izvēle, un vai Saeimas gaiteņos redzēsim arī kādu no filmas varoņiem?
 
Filmas operatori – Inese Apse, Kaspars Braķis, Dainis Juraga, Renārs Vimba, Juris Zemītis. Mūzikas autors – Edgars Rubenis.
2009. gadā K. Burāne bija scenārija autore, režisore (kopā ar M. Eihi) un montāžas režisore filmai par O. Kroderu Piektais Hamlets – filma saņēma nominācijas Lielā Kristapa balvai kā labākā debija un labākā īsmetrāžas dokumentālā filma. Tajā pašā gadā Krista bija scenārija autore un montāžas režisore filmai Bēgums par latviešu viesstrādniekiem Īrijā (režisors I. Zviedris), kas ieguva Lielā Kristapa balvu kā labākā pilmentrāžas dokumentālā filma.
 
Filma Nākotne ir pagātnes tagadne uzņemta sadarbībā ar radošo apvienību NOMADI un LKA; atbalsta: VKKF un producentu grupa 2ANNAS.
 

                                                      Krista Burāne

24/08/2011