Arhīvs

Pirmizrāde divām režisores Unas Celmas dokumentālajām filmām

4. decembri plkst. k/t K.Suns pirmizrāde dokumentālajām filmām Latvietis par kura galvu izsludināta 150 000 USD atlīdzība un Sievietes un Sargi.

No 4. līdz 9. decembrim filmas demonstrēs k/t K.Suns, seansi: no 4. līdz 7.12. plkst. 18.00; no 8. līdz 9.12. plkst. 16.30.

Latvietis par kura galvu izsludināta 150 000 USD atlīdzība ir latvieša, mākslas profesora Larsa Vilka portrets, viņš arī LADONIJAS valsts sekretārs, skulptors, lielākais skandālists un avantūrists, vienlaikus mākslas teorijas pasniedzējs. Viņš ir vienīgais zviedrs un vienlaikus vienīgais latvietis, par kura galvu izsludināta 150 000 USD liela atlīdzība. Bet varbūt viņa radošais un intelektuālais spēks ir daudz vērtīgāks? Iepazīstieties ar Ladoniju un Zviedrijas valsts institūciju biedu Larsu Vilku!
 
Sievietes un Sargi rāda divas paralēlās dzīve. Viena attaino sievietes, kuras atrodas Afganistānas  cietumā, apelē pie viņu noziegumiem un to relativitātes. Otra pasaule ir tie cilvēki, kas saistīti ar šo sieviešu ikdienu, apsargāšanu, apgādāšanu. Tā ir cietuma priekšniece un Rietumu cietuma padomnieki. Arī viņu ikdienas dzīve paiet zināmā cietumā, bruņotā nometnē. Ārpus tās viņi dodas tikai bruņu vestēs. Filma dod iespēju iepazīties ar dzīves veidu un tradīciju ietekmi mūsdienu Afganistānā, kā arī dod atklāsmi, kā Latvija ir iesaistīta atelpā starp mūsdienu rietumu pasauli un islama pasauli.

Režisore Una Celma / operatori Uldis Jancis un Agris Birzulis / studija LATSFILMA
 

                 Latvietis par kura galvu izsludināta 150 000 USD atlīdzība

03/12/2009